Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Silivri'de baba olan paşaya hücre cezası

Balyoz davası tutuklusu emekli Tümgeneral Durusoy'un, cezaevindeyken evlendiği eşi bir aylık hamile çıktı. Emekli paşanın genç eşinin hastanede kocasıyla 10 gün kaldığı anlaşıldı

Giriş Tarihi: 28.3.2013
Balyoz davasının tutuklu sanığı emekli Tümgeneral Recep Rıfkı Durusoy'un (64), cezaevindeyken evlendiği eşi Melike Kaynak Durusoy'un (30) 1 aylık hamile olduğunun anlaşılması ortalığı karıştırdı. Genç eşin hamile olduğu bir süre önce Silivri Cezaevi'ne eşini ziyarete gittiği sırada ortaya çıktı. Melike Kaynak Durusoy cezaevine hamilelik raporu sunarak X-Ray cihazından geçmek istemediğini söyledi. Genç kadının başvurusu cezaevi yönetiminde şaşkınlığa yol açarken, hemen konuyla ilgili idari soruşturma başlatıldı. Yapılan incelemede emekli paşanın Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde özel bir odada 10 gün tedavi olduğu ve bu süre içinde genç eşiyle başbaşa kaldığı ortaya çıktı. Emekli paşa soruşturma kapsamında ifade vermedi.

HASTANEDE GÖRÜŞTÜLER

SABAH Özel İstihbarat Bölümü'nün cezaevi kaynaklarından edindiği bilgilere göre olay şöyle gelişti: Balyoz davası kapsamında 15 Şubat 2011'de tutuklanarak cezaevine konulan Durusoy yargılama sonucunda 16 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Emekli paşa yargılamanın sürdüğü dönemde eşi Filiz Durusoy'dan boşandı. Ardından ise Melike Kaynak ile evlendi. Hatta iki kadın arasında Balyoz davasının görüldüğü duruşma salonunda 3 Haziran 2011'de kavga çıktı. Yaklaşık 1.5 yıldır evli olan Durusoy çifti, açık görüş hariç bir araya gelemiyordu. Recep Rıfkı Durusoy 12 Şubat günü Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne böbrek rahatsızlığı sebebiyle tedaviye alındı. Emekli paşa hastanede özel odada 10 gün tedavi gördü. Durusoy'un hasta yatağında olduğu sırada genç eşinin de refakatçi olarak yanında kaldığı tespit edildi. Emekli paşaya idari soruşturma sonucunda hücre cezası verildi.

EŞLE GÖRÜŞME YASASI MECLİS'TE
Tutukluların eşleriyle görüşmelerine imkân tanıyan yasa geçtiğimiz günlerde Meclis alt komisyonundan geçti. Tasarının kısa bir süre sonra yasalaşması bekleniyor. Yasa, aile bütünlüğünün korunması için eşlerin cezaevinde stüdyo tipi odalarda 24 saat görüşmelerine izin veriyor. Yasa, eşlerin ayrıca çocuklarıyla bir arada zaman geçirmelerine de imkân tanıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silivri'de baba olan paşaya hücre cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN