Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan çocuklarla sohbet etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını evinin yakınındaki Aksa Camisi'nde kıldı. Namaz çıkışında 7. sınıf öğrencisi iki çocukla sohbet eden Erdoğan, okul üniformasının altına renkli spor ayakkabı giyen Nurullah Şahin isimle öğrenciye "Ayakkabıların çok güzelmiş. Nereden aldın?" diye sordu.

Giriş Tarihi: 29.3.2013 15:15 Güncelleme Tarihi: 29.3.2013 15:16
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazını, Subayevleri'ndeki evinin yakınında bulunan Aksa Camisi'nde kıldı. Başbakan Erdoğan'ın cuma namazı için camiye geldiğini öğrenen mahallenin çocukları ise oyuncak alabilmek için caminin önüne akın etti. Başbakan Erdoğan cuma namazını kılarken dışarıda bekleyen çocuklara da korumalar tarafından oyuncak dağıtıldı.

Başbakan Erdoğan camiden çıkarken ise, 7. sınıf öğrencisi oldukları öğrenilen iki çocuk "Sayın Başbakanım" diye bağırınca Erdoğan araca binmekten vazgeçip çocuklara "Dersler nasıl?" diye seslendi. Çocukları yanına çağıran Erdoğan bir süre çocuklarla sohbet ettikten sonra vatandaşlara el sallayarak camiden ayrılarak Başbakanlık Resmi Konutu'na geçti."BAŞBAKAN AYAKKABILARIMI SORDU"

Başbakan Erdoğan'ın yanına giden Mehmet Akif İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencileri Nurullah Şahin ve Sadık Aydın, gazetecilerin soruları üzerine Erdoğan'la neler konuştuklarını anlattı. Nurullah Şahin Başbakan Erdoğan'ı sürekli gördüklerini belirterek, "Bugün de görmek istedik. Geldik gördük, oyuncak da aldık" dedi. Oyuncakların kız çocukları için olduğu hatırlatınca ise Şahin "Kız kardeşime aldık" dedi.

7. Sınıf öğrencisi Nurullah Şahin, okul üniformasının altında giydiği renkli spor ayakkabılarının Başbakan Erdoğan'ın da dikkatini çektiğini söyleyerek " 'Ayakkabıların çok güzelmiş' dedi. 'Nereden aldın?' diye sordu. Konuştuk öyle" şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan'la sohbet eden bir diğer çocuk Sadık Aydın ise Erdoğan'ın kendilerini çağırmasını beklediklerini söyleyerek "Mutluyum Başbakanımla görüştüğüm için. Bizi çağırmasını bekliyordum" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan çocuklarla sohbet etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN