Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Susurlukçu'nun rulet tezgâhı

Susurluk hükümlüsü, Sami Hoştan liderliğindeki kumar çetesinin, masalara mıknatıs ve kamera sistemleri koyarak müşterileri dolandırdığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 31.3.2013
Susurluk hükümlüsü, Ergenekon sanığı Sami Hoştan liderliğindeki kumar çetesinin akıl almaz yöntemler kullanarak yasadışı kumarhanelere gelen müşterileri soyduğu ortaya çıktı. Savcılık, Susurluk davasında hapis cezası alan Arnavut Sami lakaplı Sami Hoştan'ın karıştığı teknolojik soygunları bir bir tespit etti.

GÖRÜNMEYEN KAMERALAR...

Geçtiğimiz yıl operasyon yapılan Hoştan liderliğindeki kumar çetesi, İstanbul'un farklı semtlerinde illegal kumarhaneler işletiyordu. Bu kumarhanelere gelen vatandaşların para kazanmamaları için Hoştan çetesinin özel teknolojik düzeneklerle, oynayanları kaybettirdikleri belirlendi. Savcılık, Hoştan'ın kumar soygunu çarkının iki şekilde işlediğini belirledi. Rulet makinesinin içine her rakamın altına manyetik alan oluşturularak bobin tarzı malzemeler kondu. Rulet topuna ise mıknatıs yerleştirildi. Top istenilen rakamın üzerine geldiğinde durması için istenilen rakamın altındaki manyetik malzeme buton vasıtasıyla aktif ediliyordu. Bu sayede rulet makinesi kontrol ediliyordu. Poker masasını da kontrol altına alan çete, kartları gözle görülemeyecek ancak özel kamera ile görülebilecek işaretli kartlardan seçti. Bunları tespit edebilmek için oyun masası etrafına özel kamera sistemi kuruldu. Böylece masadaki oyuncuların 'elleri' kameralardan görülüyor ve de oyuna müdahale ediyordu. Sami Hoştan'ın bu soygun sistemini kurabilmek için Perpa elektronikçiler çarşısındaki bir uzmanla çalıştığı ve malzemelerin yurtdışından sipariş edildiği belirlendi. Savcılık, sistemi kuran uzmandan sistemi yurtdışından getiren isme kadar çetenin bütün mensuplarını yakaladı. Perpa'da çalışan elektronik uzmanının, Hoştan'ın baskısıyla İzmir'de bulunan Esat Beşok'un kumarhanelerine de benzer elektronik sitemler kurduğu tespit edildi. Kumarhanedeki sahtekârlık, izlenen telefon konuşmalarıyla saptandı. Sami Hoştan liderliğindeki çete, halen İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Susurlukçu'nun rulet tezgâhı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN