'Fetret devri bitiyor'

Arınç ile Salihli Kazak Türklerini ziyaret eden Davutoğlu, "İnşallah çözüm süreci fetret devrini yok edecek" dedi

Giriş Tarihi: 1.4.2013
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, dün Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile birlikte AK Parti Manisa Teşkilat İçi Eğitim Programı'na katıldı ve Türkeli Parkı'ndaki Salihli Kazak Türkleri Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği'ni ziyarette bulundu. Kazakların yöresel kıyafeti çapan hediye edilen Arınç ve Davutoğlu, Kazak yemeklerinden tattı ve kimiz içti. Davutoğlu katıldığı programlarda şu mesajları verdi:
Devletler belli dönemlerde hücre yenilenmesi yapar. Çözüm süreciyle yapılmak istenen de "hücre yenilenmesi". Çözüm süreciyle milletimize şevk ve heyecan geldi. İnşallah çözüm süreci Türkiye'deki fetret devrini yok edecek, bitirecek. Fetret yok edildiğinde, ayağımızdaki prangalardan biri kalkacak.
Biz değilsek bile bizden sonraki nesiller, cihan devletinin vatandaşları olacak. Şehitlerimizin olduğu her diyarda bizim de sesimiz, sözümüz olacak. Şehidimizin olduğu bölgelerde sınır tanımayacağız, sınırların duvar olmasına izin vermeyeceğiz.
Biz bunları söylediğimizde, 'yeni Osmanlıcı' diyorlar. AB içinde bir ülkeden diğerine geçerken kimseye pasaport sorulmuyor. Kimse de onları hayalperestlikle Kutsal Roma Germen İmparatorluğu'nu canlandırmakla itham etmiyor. AA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Fetret devri bitiyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN