Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İrlanda Başbakan Yardımcısı, Türkiye'ye gelecek

Giriş Tarihi: 3.4.2013 22:29
İrlanda Başbakan Yardımcısı, Dışişleri ve Ticaret Bakanı Eamon Gilmore, Türkiye'yi ziyaret edecek.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Gilmore'un, 7-10 Nisan tarihlerinde Türkiye'de bulunacağı bildirildi.

Açıklamada, Gilmore'un, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile 7 Nisan'da İstanbul'da bir araya geleceği, görüşmede Türkiye-İrlanda ikili ilişkilerinin yanı sıra Türkiye-AB ilişkileri, Kıbrıs sorunu ile güncel bölgesel ve uluslararası konuların ele alınacağı belirtildi.

Açıklamada ayrıca Suriyelilerin misafir edildiği Gaziantep-Nizip'teki barınma merkezini 8 Nisan'da ziyaret edecek Gilmore'un, ardından Ankara'ya geçerek 9 Nisan'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile görüşeceği bilgisine yer verildi.

Gilmore ve beraberindeki heyetin 10 Nisan'da İstanbul'da iş çevreleriyle temaslarda bulunacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Sayın Gilmore'un, İrlanda'nın AB Dönem Başkanlığını üstlendiği bu dönemde ülkemize yapacağı ziyaretin, Türkiye-İrlanda ikili ilişkilerinin başta ekonomi ve ticaret olmak üzere her alanda giderek derinleşip gelişmesinin yanı sıra AB'ye katılım sürecimize ivme kazandırılması bakımından da önemli katkıda bulunacağı değerlendirilmektedir.''
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İrlanda Başbakan Yardımcısı, Türkiye'ye gelecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN