Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte 'da belli olan isimler

Giriş Tarihi: 3.4.2013

Komisyonu'nda kimlerin yer alacağı netleşti. Başbakan Erdoğan, dün geç saatlere kadar kurmaylarıyla yaptığı toplantıyla günlerce konuşulan "Akil İnsanlar"a son şeklini verdi.

49 KİŞİLİK LİSTE

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin eski başdanışmanı Vedat Bilgin ile Alevi Federasyonları Onursal Başkanı ve Cem Vakfı Başkanı İzzettin Doğan'ın yer aldığı listede Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan emekli Ahmet Tarık Çelenk, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile AK Parti'milletvekili Mehmet Metiner de yer buldu.

SEZEN AKSU YOK

Akil İnsanlar listesi için geçtiğimiz günlerde oluşturulan havuzda yer alan isimlerden Sezen Aksu, Mehmet Barlas ve Taha Akyol ise sağlık durumlarını gerekçe göstererek yer alamayacaklarını bildirdi Bunun üzerine bu isimler listeden çıkartıldı. Sanat dünyasından Hülya Koçyiğit, Yılmaz Erdoğan ve Lale Mansur da listeye girdi. Akademisyen ve gazetecilerin ağırlıklı yer tuttuğu listede ilahiyatçılar Ahmet Taşgetiren, Hayrettin Karaman, hukukçu ve gazeteci Sibel Eraslan, Mazlum-Der'in kurucularından hukukçu Yılmaz Ensaroğlu, akademisyenler Doğu Ergil, Murat Belge, Deniz Ülke Arıboğan, Hüseyin Yayman, yazar Mithat Sancar ve gazeteciler Oral Çalışlar, Ali Bayramoğlu, Fehmi Koru, Etyen Mahcupyan, Hilal Kaplan, Nihal Bengisu Karaca, Orhan Miroğlu ve Fadime Özkan da yer aldı. Türk-İş Başkanı Mustafa Kumlu ve Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan'ın da yer aldığı listeye, Komisyonun görev yapacağı 7 bölgeden oda ve sendika başkanları eklendi. Akil İnsanlar listesinde sanatçı Hülya Avşar'ın isminin de gündeme geldiği belirtildi. Başbakan Erdoğan Akil İnsanlar Komisyonu ile ilk toplantıyı yarın yapacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Akil İnsanlar'da belli olan isimler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN