Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Enerjimizi teröre sarf etmeyeceğiz'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan "Biz artık enerjisini sanal tehditlere, teröre değil; üretmeye, büyümeye, daha fazla demokrasiye sarf eden bir ülke olacağız" dedi

Giriş Tarihi: 4.4.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve ÖSYM tarafından Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi'nde gerçekleşen "İstihdama Engel Yok" programına katıldı. Burada yaptığı konuşmasında engelli istihdamına verdikleri önemi anlatan Erdoğan bunu bir lütuf olarak değil, vazifeleri olarak yaptıklarını söyledi.
KORKUYLA AYAKTA KALINMAZ: Engelli kardeşlerim ve toplum onları bir kader mahkumu olarak görmemeli. Onlar bu topluma bir şeyler katabilirler. Psikolog da olur sosyolog da mühendis de yazar da sanatçı da her şey olur. Bütün mesele inanç ve özgüvendir. Olmaz diye imkansız diye ulaşılamaz diye bir anlayış bu milletin lugatında yer almayacak. Bir ülke, bir millet sadece güçlü ekonomisi, güçlü dış politikası ve güçlü ordusuyla büyük olmaz. Bir ülkeyi büyük yapan, o ülkenin o milletin fertlerinin kendilerine olan özgüvenidir, kendilerini büyük hissetmeleridir. Türkiye'ye bu aziz millete on yıllar boyunca umutsuzluk, güvensizlik pompaladılar. Hiçbir millet her gün korkutularak, ürkütülerek ayakta kalamaz. On yıllardır bu ülkede korku, tehdit, sanal düşman üreterek, her türlü üretimin, farklılığın önüne geçtiler, engel çıkardılar.
BÜYÜK ÜLKEYİZ : Benim milletimin hiçbir ferdi güvensizlik içinde olmayacak. Büyük ülke olacaksak bu şekilde olacağız. Biz artık enerjisini sanal tehditlere, korkulara, didişmeye en önemlisini de teröre sarf eden bir ülke değil, üretmeye, kalkınmaya, daha fazla demokrasiye, daha fazla huzura sarf eden bir ülke olacağız.
FAŞİZM OLUR : İnsan için standart belirleyemezsiniz. Vatandaşlık için standart belirleyemezsiniz. Bunu yaparsa, ırkçılık, ayrımcılık, faşizm olur. Bunun gözleri görmüyor kenera al, bunun etnik kökeni şudur öteleyin, bunun inancı şudur mezhebi şudur dışlayın. Bunun insani bir tarafı yoktur. Hükümet olarak da tavrımız açıktır. Yaradılanı severiz, yaradandan ötürü.
ANAYASAL GÜVENCE : Engellilerin haklarının teslim edilmesi ile ilgili şartları anayasal güvence altına aldık. 2002'de 5 bin 777 engelli memur istihdam edildi. Mart ayı itibariyla bu rakam 33 bini geçti. Bu yıl ikinci bir atama ile bu sayı 35 bini geçecek. Kamu ve özelde toplam engelli sayısı 49 binden 101 bine çıktı. Özel eğitim desteği alan öğrenci sayısı 83 binden 240 bine yükseldi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Enerjimizi teröre sarf etmeyeceğiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN