Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öcalan'ın evine akın ettiler

Öcalan'ın 64'üncü doğum günü dolayısıyla binlerce kişi Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesine geldi. Etkinliklerin yapıldığı meydanda toplanan vatandaşlar Ömerli köyüne giderek Öcalan'ın evini ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 4.4.2013 15:18
Yüzlerce otobüsün uzun kuyruklar oluşturduğu kutlamalarda halaylar çekildi çözüm süreciyle ilgili olumlu mesajlar verildi. Kürtçe ve Türkçe şarkıların seslendirildiği Halfeti meydanına PKK, PYD, YPG'nin sözde bayrakları ve Öcalan'ın posterleri asıldı. Vatandaşlar, devam eden çözüm sürecinin başarılı olması için iyi dileklerini ifade etti.

DOĞDUĞU EVİN BAHÇESİNDEN, ŞİŞELERLE TOPRAK TAŞIDILAR

Abdullah Öcalan'ın doğum günü sebebiyle Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesine gelen çok sayıda kişi, gruplar halinde Öcalan'ın doğduğu Ömerli köyüne gitti. Burada evin bahçesindeki toprağı pet şişe ve poşetlere dolduran ziyaretçiler, çevredeki otları da yolup hatıra olarak evlerine götürdü.

Abdullah Öcalan'ın 64. doğum günü sebebiyle Halfeti'ye gelenler, sabaha kadar 64 sanatçının seslendirdiği şarkılarla eğlendi. Geceyi meydanda geçiren ziyaretçiler şafak vakti gruplar halinde Öcalan'ın doğduğu Ömerli köyüne akın etti. Burada eve girmek için sıra bekleyen ziyaretçiler, Öcalan'ın evinde bol bol fotoğraf çektirdi. Kimileri eve girmek için evin kapısına yüklenirken, kimileri ellerindeki pet şişeleri bahçeden aldıkları toprakla doldurdu. Bazıları ziyaretçiler de evin etrafındaki otları toplayarak evine götürdü.

Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, ziyaretçileri evin bahçesinde karşıladı. Gelenler Öcalan'la fotoğraf çektirmek için sıraya girdi. BDP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel de Ömerli'ye geldi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öcalan'ın evine akın ettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN