Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sonrası huzur ve mutluluk'

Giriş Tarihi: 6.4.2013

Erdoğan, çözüm süreci ile ilgili "Bundan sonra ne olacak" sorusuna "mutluluk, refah, huzur" yanıtı verdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Borsa İstanbul'un açılış törenine yaptığı konuşmada 'Akil İnsanlar' heyeti ile Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde yaptığı görüşmeye ilişkin olarak "Yaklaşık 4.5 saat boyunca süreci ve neler yapabileceğimizi konuştuk" dedi. Kendilerine "Bundan sonra ne olacak" sorusunun sorulduğunu belirten Erdoğan "Bundan sonrası mutluluk olacak. Refah olacak. Huzur olacak" dedi. Erdoğan, çözüm sürecinin başarılı bir şekilde ilerleduğunu belirterek şunları kaydetti:
Dün, Akil İnsanlar Heyeti adını verdiğimiz, çeşitli kesimlerden arkadaşlarımızla bir araya geldik, bir arkadaşımız yurtdışında olduğu için katılamadı. Davet ettiğimiz 63 arkadaşımızın 62'si geldi. Yaklaşık 4.5 saat boyunca süreci ve neler yapılabileceğini konuştuk. Toplumun hemen her kesiminde olduğu gibi, Akil İnsanlar heyetinde de tam bir kararlılığın, umudun, en önemlisi de heyecanın olduğunu gördük. İnşallah, heyet de üzerine düşeni en iyi şekilde yaparak, sürecin hızlanmasına, daha iyi anlaşılmasına, umudun daha da çoğaltılmasına yardımcı olacak.
Terörün Türkiye'ye son 29 yıldaki maliyeti yaklaşık 300 milyar dolardır. İnşallah, çözüm süreciyle birlikte, canları tehditten kurtardığımız kadar, ekonomiye de can suyu olacak yeni bir dönemi başlatmış olacağız. Türkiye'ye sınırsız bir şahlanış zeminini kazandırmış olacağız.
Soruyorlar peki bu çözüm süreci bundan sonra ne olacak. Bundan sonrası mutluluk olacak. Refah olacak. Huzur olacak. Hele hele Güneydoğu'da, Doğu'daki ağlayan babalar bu akşam acaba nerede ne olacak sorusunu sormayacak.

'NİKâHI EVDE YAPSAN DA ŞAHİDİN OLURUM'
Başbakan
Tayyip Erdoğan, ilk gong törenine katıldığı Borsa İstanbul'un seans salonunda sohbet ettiği borsa çalışanı nişanlı çifte, nikâh şahitliği sözü verdi. Seans salonunu gezerken nişanlı olduklarını öğrendiği aracı şirket personeli Nilgün Yılmaz ve borsa çalışanı Namık Kemal Aydın ile sohbet eden Erdoğan, Nilgün Yılmaz'ın annesiyle telefonda bir süre konuştu. Yılmaz'ın annesine kaç çocuk sahibi olduğunu soran Erdoğan, aldığı cevap karşısında, "Sen bizim dediğimizi tutturmuşsun" dedi. Kızının nişanlısıyla hâlâ neden evlenmediğini de soran Erdoğan, "Senin kız nişanlı değil mi? Neden hâlâ bekliyor? Evlilik hayırdır. Evlendiği anda bereket artar. Birbirlerine de yakışmışlar. Nikâhı kıymak suretiyle bu işi bitirmek lazım" diye konuştu. Nilgün Yılmaz, bunun üzerine Başbakan Erdoğan'a "Nikâh şahidimiz olur musunuz?" diye sordu. Başbakan Erdoğan da "Ben nikâh şahidi olacağım, tarihi belirleyelim" diye karşılık verdi. Erdoğan'ın "Uzatmayın bu işi. Bu işler uzatılmaz" demesi üzerine müstakbel damat Aydın, 3 ay içinde nikâh kıyacaklarının sözünü vererek, mütevazı bir düğün yapmak istediklerini dile getirdi. Erdoğan, "İstersen evinde yap nikâhı, ben yine gelirim. İlla düğün salonu şart değil. Düğün salonunda olsun diye düşünüyorsan burada Rifat baba var. Rifat babaya yıkarız bu işi" diye espri yaptı. Erdoğan, daha sonra borsa çalışanı Hakan Gülaçtı'nın yanına geçti. Gülaçtı, Erdoğan'a önceki ziyaretinde imzalattığı Fenerbahçe formasını gösterince Başbakan, Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçında İtalya'nın Lazio takımını yenmesi anısına ikinci imzayı da attı. Erdoğan, bir başka borsa çalışanı Bahattin Şahin'in Galatasaray bayrağını da imzaladı.

ABD ziyareti netleşti
Beyaz Saray'dan dün yapılan resmi açıklamaya göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 16 Mayıs'ta Beyaz Saray'da ABD Başkanı Barack Obama'nın konuğu olacak. Başbakan Erdoğan ve Obama, Suriye sorunu ve diğer bölgesel konular hakkında konuşacak. Obama, Erdoğan'ın ziyaretinden önce Nisan'ın 23'ünde Katar Emiri, 26'sında ise Ürdün Kralı ile bir araya gelecek. Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney bu üç görüşmeyle ilgili olarak "Başkan, bu ziyaretleri dört gözle bekliyor ve bu, onun bölgeye yönelik ilgisini ve taahüdünü yansıtıyor"dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sonrası huzur ve mutluluk'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN