Türkiye'nin en iyi haber sitesi

45 erkeğe koruma, birine panik butonu

Giriş Tarihi: 8.4.2013

Şiddet mağduru 45 erkeğe koruma sağlandı Adana'da bir erkeğe panik butonu verildi, İstanbul ve İzmir'de konukevleri açılacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, şiddet mağduru kadınların yanı sıra şiddete uğrayan erkeklere de yardım eli uzatıyor. Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında İstanbul ve İzmir'de açılması planlanan erkek konukevlerine yönelik çalışmalar sürüyor. Adana ve Bursa'daki Elektronik Destek Sistemi Pilot Uygulaması'dan erkekler de yararlanabiliyor. Bu kapsamda Adana'da şiddet mağduru bir erkeğe panik butonu verildi. 45 şiddet mağduru erkeğe koruma sağlanırken 23 erkek, KOZA-Şiddet Önleme ve İzleme merkezlerinden hizmet aldı.

'CİNSİYET AYRIMI YAPMIYORUZ'
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, herkesi koruma sorumlulukları olduğunu belirterek şöyle konuştu, "Bütün kadınlar mağdur, bütün erkekler faildir diyemeyiz" dedi. Ekonomik, hukuki destek veya 'uyuşturucu, alkolle tek başıma mücadele edemiyorum' diyen erkeklerinde bakanlığa başvurduğunu kaydeden Şahin, "Erkeği de mağdur olduğunda korumak durumundayız. Çünkü kadınıyla erkeğiyle bir toplum düzeni için mücadele ediyoruz. Cinsiyet ayrımı yapmaksızın hizmet veriyoruz. Erkeklere yönelik konukevleri İstanbul ve İzmir'de de açılacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
45 erkeğe koruma, birine panik butonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN