Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atalay: Muhalefetle işbirliği arıyoruz

Giriş Tarihi: 8.4.2013
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti'nin çözüm sürecine ilişkin kurulmasını istediği Meclis Araştırma Komisyonu ile ilgili, "CHP'nin çok benzer bir teklifi var. Belki o teklifler birleşecek" dedi. Atalay, SETA'nın düzenlediği "Kuzey Afrika'nın yeni jeopolitiği: Türkiye ve Libya" toplantısına katılmak için geldiği Libya'da gazetecilere şu değerlendirmeleri yaptı:
Muhalefet sürekli 'bize bilgi vermiyorlar' diyor. Aslında muhalefetle işbirliğini her zaman arıyoruz. Bu süreçle ilgili muhalefet partilerinin tekliflerini almak için de bir komisyon teklif ediyoruz. Üzerinde biraz daha çalışılacak her halde. CHP'nin çok benzer bir teklifi var. Belki o teklifler birleşecek, bilemiyorum.
(Muhalefetin, komisyonu Öcalan istedi eleştirisi) Öyle algılamamak lazım. Bu komisyon bütün partiler katılsın, tekliflerini versinler amacı taşıyor.
(CHP'nin iade ziyaret beklentisi) Öyle bir beklenti bize gelmedi. (Faruk Loğoğlu ile yaptığı görüşme) Anamuhalefetle irtibatı görüştük. 3'er kişilik heyet kurulsun dedik ama bize dönmedi.
Yeni bir anayasa yapılması konusunda çok kararlıyız. Başkanlık sistemiyle ilgili "eğer tek engel buysa ondan vazgeçeriz" dedik.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atalay: Muhalefetle işbirliği arıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN