Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnce: "Vız gelir, tırıs gider",

Giriş Tarihi: 9.4.2013 15:20

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, 'Ergenekon' davasının dünkü duruşması sırasında çıkan olaylarla ilgili savcılık tarafından soruşturma açılmasına ilişkin, 'Vız gelir, tırıs gider. 'Ölümden öte köy, Silivri'den öte mahpushane yok' onlardan mı korkacağız. Söylemeye devam edeceğiz' dedi.

TBMM'de hakkında sorulma açılması ile ilgili basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Muharrem İnce, 'Bu yargıya talimattır. Bekir Bozdağ, Bülent Arınç, Sadullah Ergin diyor ki, bunun elebaşısı Muharrem İnce'dir, savcılar gereğini yapsın. Başbakan da diyor ki Genel Kurulu gelince bizde gereğini yaparız. Yani dokunulmazlıklarımızın kaldırılmasıyla tehdit ediyor. Vız gelir, tırıs gider. 'Ölümden öte köy, Silivri'den öte mahpushane yok' onlardan mı korkacağız. Söylemeye devam edeceğiz' ifadesini kullandı.

Hakkında soruşturma açılan milletvekillerinden CHP İstanbul Milletvekili Fatma Nur Serter ise, basın mensuplarının sorusu üzerine şunları dedi:
'CHP milletvekilleri olarak izlemek görevimizi yerine getirmek üzere oradaydık. Ancak kötü davranışla karşı karşıya bırakılan CHP milletvekilleri olmuştur. Oturacak yer bulamamışlardır. Salonun üçte birinin koltuklarının boş olduğu halde milletvekilleri ve basının otura bilmesi için bu koltuklar açılmamıştır. Biber gazına muhatap kalmışızdır. Bütün bu konuları biz yaşarken ve mağdur durumdayken. Esas suçu işleyenlerin kendilerini mazur göstermek için mağdur durumda olanları suçlamaları ilk defa karşı karşıya kaldığımız yönden değildir. Biz bunları bu iktidardan görmeye alıştık. İktidar fırsat kollamaktadır CHP'nin milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldırıp onları da göz altına almak için. Böyle fırsatı böyle yapay gerekçelerle yaratma çabasıdır bu. Sadece bizim yaşadığımız bu olay bile Ergenekon sanıklarının karşı karşıya kaldıkları adaletsiz yargının gerçeklerinin kamuoyunca bilinmesinin bir aracıdır. Doğru bir şey yaptık. Ergenekon davasında yargılanan sanıklara elbette yargı haklarını kullanamadıkları için sahip çıkma görevimizi de yerine getireceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnce: "Vız gelir, tırıs gider",
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN