Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dicle Üniversitesi'nde bıçaklı kavga

Dicle Üniversitesi'nde (DÜ) karşıt görüşlü iki grup arasında çıkan kavgada 2 öğrenci bıçakla yaralandı.

Giriş Tarihi: 10.4.2013 14:47 Güncelleme Tarihi: 10.4.2013 17:09
DÜ Dış Hekimliği Fakültesi önünde iki öğrenci grubu arasında çıkan kavgada, bıçakla yaralanan 2 öğrenci DÜ Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı. Yaralı öğrencilerden birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi, öğrencilere biber gazıyla müdahale etti. Kavgaya karıştığı öne sürülen çok sayıda öğrenci gözaltına alındı. Bu arada, Van Milletvekili Aysel Tuğluk ile BDP'li bazı yöneticilerin olay yerine geldiği görüldü.

Önceki gün karşıt görüşlü iki grup arasında bildiri dağıtılması nedeniyle çıkan ve biri polis 5 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olaylar dün de devam etmişti.

Bir grup öğrenci Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen konferansın yapılacağı Kongre Merkezi'ne yürümek istemiş, uyarılara rağmen dağılmayan ve yürümeye devam eden gruba, polis biber gazıyla müdahale etmişti.

DİCLE ÜNİVERSİTESİ'NDE DERSLERE ARA VERİLDİ

Dicle Üniversitesi Senatosu, öğrenci grupları arasında çıkan olaylar sebebiyle hafta başına kadar eğitime ara verilmesini kararlaştırdı.

Dicle Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada, üniversitenin bugüne kadar ülkenin en huzurlu ve en güvenli üniversitelerinden biri olduğuna dikkat çekildi. Açıklamada, " Kamuoyunda yaptığı sayısız bilimsel, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerle takdir gören üniversitemizde, son 2-3 gün içerisinde ülkemizin içinde bulunduğu çözüm sürecini akamete uğratmak isteyen kesimlerce sıkıntı ve gerginliklere yol açacak eylemler düzenlenmektedir." denildi.

Üniversite yönetiminin bu konuda son derece duyarlı olduğunun belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Yönetimimiz bu konuda son derece duyarlı olup öğrencilerimizin zarar görmemesi için gerekli hassasiyeti göstermektedir. Olayların seyri tüm yönetim kadromuz tarafından yakından takip edilmekte olup, gerekli önlemler alınmaktadır. Bu çerçevede; öncelikle öğrencilerimizin sağduyulu davranıp, tahriklere kapılmaması, eğitim ve öğretimin huzurlu bir şekilde devam etmesini engelleyenlere fırsat vermemeleri son derece önem arz etmektedir. Bu amaçla dekanlarımız ve okul müdürlerimizle yapılan senato toplantısında, 10-13 Nisan 2013 tarihleri arasında üniversitemizde eğitim-öğretime ara verilmesi kararı alınmıştır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dicle Üniversitesi'nde bıçaklı kavga
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN