Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Gül, dünya ikincisi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, etkin olarak kullandığı Twitter hesabını takip edenlerin sayısı 3 milyonu aştı.

Giriş Tarihi: 17.4.2013 17:12 Güncelleme Tarihi: 17.4.2013 17:31
Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve kullanan Gül'ün, kurumsal ilişkileri geliştirmek ve halkla doğrudan ilişki kurmak için yöneldiği sosyal medya araçları Facebook, Twitter, YouTube ve Flickr'da hesapları bulunuyor.

Gül'ün 9 Aralık 2009'da açılan ve ziyaretlerinde çektiği fotoğraflarla programlarına ilişkin bilgileri paylaştığı Twitter hesabının takipçi sayısı, bugün itibarıyla 3 milyon bin 530'a ulaştı.

ABD Başkanı Barack Obama 30 milyonun üzerindeki takipçi sayısıyla devlet başkanları sıralamasında birinci sırada yer alıyor.
Twitter'da 4 milyon 230 binin üzerinde takipçisi bulunan Venezuella Devlet Başkanı Hugo Chavez'in ölümünün ardından Cumhurbaşkanı Gül, ikinci sıraya yerleşti.

Gül, Twitter'daki ilk paylaşımını 14 Mayıs 2010'da Aydın ziyareti sırasında yaptı, 18 Mayıs 2010'dan sonra da Twitter üzerinden gelen soruları cevaplamaya başladı.

Eski Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wullf'un Türkiye ziyareti sırasında Twitter'dan ilk fotoğraf paylaşımını gerçekleştiren Gül, Twitter'da ''En Çok Konuşulanlar'' bölümünde ilk 10 arasında yer alıyor.

Gül, pahallı saat kullanıp kullanmadığından, protokol gereği yol kapatılmasına kadar birçok soruyu yanıtladığı Twitter üzerinden, kullandığı antika Cadillac otomobilin fotoğrafını da takipçileriyle paylaştı.

VİDİVODO'DA PAYLAŞTIĞI VİDEOLAR, 9 MİLYON KEZ İZLENDİ

Cumhurbaşkanlığının resmi internet sitesinde Gül'ün, Facebook, YouTube, VidiVodo, Instagram, Flicker ve iPhone uygulamalarının kısa yollarına da yer veriliyor.

Gül'ün programları ve Çankaya Köşkü ile ilgili bilgilerin yer aldığı iPhone uygulaması da çok sayıda kullanıcı tarafından indirildi. YouTube'daki hesap üzerinden yaklaşık bin 100 video paylaşılırken, videolar 751 binin üzerinde görüntülenme sayısına ulaştı.

Gül, VidiVodo'da bin 908 paylaşımda bulunurken, bu videolar 9 milyonun üzerinde izlendi. Instagram hesabı da açan Gül, 57 bin 309 takipçisiyle 40 fotoğrafını paylaştı.

Flickr'da da Gül'ün gezilerine ait bin 100'ün üzerinde fotoğrafa yer verildi.

Facebook'ta "cbabdullahgul" kullanıcı adıyla video, albüm ve fotoğraflarını paylaşan Gül, 780 binden fazla beğeni topladı.

Cumhurbaşkanlığının farklı içerik kazandırılan internet sitesinin ziyaret sayısında da artış yaşandı. Sitenin aylık tekil ziyaretçi sayısı ortalama bir milyon olarak gerçekleşti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Gül, dünya ikincisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN