Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yalnız kalacaklar'

"Akil insanların karşılığı var, CHP ve MHP'nin yok" vurgusu yapan Erdoğan, süreç ilerledikçe bu 2 partinin yalnız kalacağını söyledi

Giriş Tarihi: 17.4.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye, "Tamam, madem hodri meydan, tüm hesabı kitabı ortaya çıkaracağız" sözleriyle meydan okuduğu TBMM Grup toplantısında, çözüm süreci ilerledikçe hem MHP hem de CHP'nin yalnız kalacağını savundu. Erdoğan şu mesajları verdi:
Milliyetçilik slogan atmak, gençleri bir birine kırdıracak çağrılar yapmak, hazineyi boşaltmak, millete milyarlarca fatura ödetmek değildir. Ecdada ve ecdattan kalan yadigarlara sahip çıkmaktır. Merkez Bankası'nın kasasını bize 27,5 milyar dolarla teslim ettiler. Şu anda Merkez Bankası'nın, döviz rezervi 127 milyar dolara çıktı. Asıl milliyetçilik budur.
(Batık bankalarla ilgili araştırma komisyonu) 'Hodri meydan' dedin. Tamam, madem hodri meydan, tüm hesabı kitabı ortaya çıkaracağız. Millete bunları takdim edeceğiz. Sen gittin IMF'ten borç aldın, senin borçlarını biz tamamladık. Bir gecede bankaların kasaları boşaltıldı, yüzde 7500 faizle birilerine rantlar sağlandı. Bunların hesabını vermeyecek misin Bahçeli? Bunun için ne diyeceksin? 'Hayır olmadı' mı diyeceksin veya 'benim partili bakanım değil' miydi diyeceksin? O Hükümetin ortağı olduğuna göre, bunun hesabını sormalıydın. Sormadın, dolayısıyla sen de mesulsün.
Çözüm süreci adını verdiğimiz süreç, Türkiye genelinde gerçekten son derece kararlı bir umut yolculuğuna dönüştü. Çözüme yönelik çok güçlü bir umut kalpleri kuşatmış durumda. Akil insanlar heyeti bölgelerinde çalışmalara başladı. CHP ve MHP'nin insafsız eleştirilerine, hatta hakarete varan söylemlerine, hatta bazı şehirlerde edepsizce kışkırtmalarına rağmen akil insanlar, gerçekten çok güzel çalışmalar ortaya koyuyorlar. Bu akil insanlar içerisinde olan arkadaşlarımızın hepsinin bu toplumda bir karşılığı var. Ama ne CHP'nin ne MHP'nin toplumda ciddi karşılığı yok. Zaten bunları çıldırtan da o. Süreç ilerledikçe, somut neticeler alındıkça, sevindirici haberler geldikçe göreceksiniz, CHP de MHP de, marjinal örgütler de yalnız kalacak, tarih karşısında mahcup olacaklardır.
Çözüm süreci ile ilgili bir komisyon kurulması için CHP'nin bizden önce vermiş olduğu bir önerge var. İmzalarını geri çekmiş olsalar da o önerge bizzat CHP'nin önergesidir. CHP samimiyetsizliğini bir kez daha gösterdi. Çözümün parçası olmayan, takdir edersiniz ki sorunun parçası. Çözüm isteyen herkesten ellerini, dillerini, eğer bunlar mümkün değilse yüreklerini bu sürece koymalarını rica ediyorum. ANKARA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yalnız kalacaklar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN