Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de istifa depremi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Genel Başkan Yardımcısı Gülseren Onanç'ın Merkez Yönetim Kurulu'ndaki (MYK) görevinden istifasını, "Arkadaşımızın ayrılmasının ulusalcılıkla, liberallikle alakası yok" şeklinde yorumladı.

Giriş Tarihi: 18.4.2013 14:28 Güncelleme Tarihi: 18.4.2013 14:28
CHP, Genel Başkan Yardımcılarından Gülseren Onanç'ın istifası ile sarsıldı. Dün genel merkezde gerçekleştirilen MYK'nın ardından, Kılıçdaroğlu'na istifasını sunan Onanç'ın, son olarak "CHP'ye oy verdim' diyenlerin yüzde 63'ünün barış sürecini desteklediği yönündeki açıklamaları partide tartışamaya neden olmuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin de genel merkezde gazetecilere yaptığı açıklamada, Onanç'ın istifasını dün MYK toplantısı sonrasında, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi sonrasında sunduğunu ifade ederken, MYK'da ise bu konunun kesinlikle gündeme gelmediğini belirtti. Parti içinde bir huzursuzluk bulunmadığını belirten Keskin, MYK'da da bir değişiklik beklemediğini, Onanç'ın yerine atama yapma yetkisinin ise genel başkanda olduğunu vurguladı. Keskin, "Arkadaşımızın ayrılmasının ulusalcılıkla, liberallikle alakası yok. Bunlar medyanın kendine göre yaptığı yorumlar. MYK'da arkadaşımızın yaptığı çalışmalarla ilgili herhangi bir tartışma yok, herhangi bir sıkıntı yok. Sanırım arkadaşımız genel başkanla görüştükten sonra böyle bir karar verme ihtiyacını duydu" değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun süreçle ilgili yaptığı değerlendirmeyi sonuna kadar desteklediklerini de belirten Keskin, "Zaten genel başkanımız açıklama yapmadan önce MYK'da bilgi veriyor. MYK'nın o konudaki eğilimini aldıktan sonra kamuoyuna açıklama yapıyor. O nedenle MYK'da genel başkanın yaptığı değerlendirmeler, önerilerle ilgili herhangi bir sıkıntımız yok bizim" diye konuştu.

ONANÇ'IN ODASI KAPALI

Bu arada, Onanç'ın genel merkezin 8. katında bulunan odası da kapalı tutuluyor. Hala Ankara'da olduğu belirtilen Onanç'ın öğlenden sonra CHP Genel Başkan Yardımcılarından Sezgin Tanrıkulu ile birlikte havayoluyla İstanbul'da gideceği ifade edildi.

Öte yandan bir basın açıklaması da hazırlayan Onanç'ın istifasının gerekçesini kamuoyu ile paylaşması da bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de istifa depremi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN