Ahmet Özal yoğun bakımdan el salladı

Prof. Dr. Bingür Sönmez, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal'ın sağlık durumuna ilişkin bilgi verdi.

Giriş Tarihi: 19.4.2013 15:10 Güncelleme Tarihi: 19.4.2013 15:13
Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, by-pass ameliyatı oldu. Doktorlar kalp krizi geçirme riski bulunan Özal'ı ameliyata aldıklarını söyledi. İnternet üzerinden görüntüsü yayınlanan Ahmet Özal, basın mensuplarına el salladı.

Ahmet Özal, Çarşamba günü özel bir hastanede ameliyat oldu. Doktorları, bugün basın açıklaması yaparak Özal'ın durumu hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Bingür Sönmez, Özal'ın sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti. Pazartesi akşamı Özal'ın aile doktoru Prof. Dr. Cengiz Aslan ile buluştuklarını ifade eden Sönmez, "Çok önemli yakınmaları yoktu. Ama hocamızın yaptığı tetkikler sonucu kalbinde damar bozukluğu olduğunu gördük. Salı günü anjiyosunu yaptık. Taburcu edemeyeceğimizi, hemen ameliyat etmemiz gerektiğini söyledik. Özellikle bir damarında çok ciddi darlık vardı. Kalp krizi geçirmemiş olmanın avantajlarını kullanmamız gerektiğini söyledik. Babasının ölüm yıl dönümü olmasına rağmen sorun etmedi. O törenlere de katılamadı. Çarşamba günü by-pass ameliyatını yaptık. Üç damar yaptık. Şu anda yoğun bakımda. Servise almak için hazırlıklar yapılıyor. 5-6 gün sonra taburcu olacak. Zannediyorum bir iki hafta içinde de normal yaşantısına dönecek." dedi.

Özal'ın kendisinden kalp krizi geçirmeden ameliyat olduğunu söylemesini istediğini aktaran Sönmez, "Dostlarından ziyarete gelmemelerini rica ediyoruz. Mesaj göndersinler. Çünkü büyük bir ziyaretçi kalabalığı bekliyoruz." uyarısında bulundu. Sönmez, Özal'ın sigara içmeme konusunda söz verdiğini söyledi.

Türkiye'de kalp ve göz cerrahisinin gelişmesinde merhum Cumhurbaşkanı Özal'ın çok büyük katkısı olduğunu ifade eden Sönmez, "Bu seviyeye gelmemiz rahmetli Özal'ın sayesinde olmuştur. Onun üzerine yoğunlaşmasıyla başarılı olduk, Avrupa ile yarışır hale geldik. Ruhu şad olsun." diye konuştu.

Bir hemşirenin, "Hocam ben Bulgaristan göçmeniyim. Sayın Cumhurbaşkanı sayesinde bu ülkeye gelebildik. Ailem dağınık olarak gelebildik. Bu ameliyata girmek istiyorum dedi. Bunu Özal'a anlattık çok duygulandı." ifadelerini kullandı.

Basın toplantısında Ahmet Özal'ın internet üzerinden bilgisayar ile görüntüsü yansıtıldı. Özal, yatağından el salladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Özal yoğun bakımdan el salladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN