Gül'den "birlik" mesajı

Giriş Tarihi: 19.4.2013 14:33 Güncelleme Tarihi: 19.4.2013 14:36

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bingöl'de de birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Geçmişte kaybedilen dostluk ve kardeşliğin tekrar pekiştirilerek kazanılması gerektiğini ifade eden Gül, "Tekrar söylüyorum daha önceki yıllarda en zor dönemlerde de bütün memleketin her tarafında devlete ve millete bağlılığı görmüşümdür. Ama hiçbirimiz mükemmel değiliz. Hiçbir ülkede mükemmel değil ama mükemmel olma yolunda gayret gösteriyorsanız, çalışıyorsanız bu işte çok önemlidir. Ama 'ben mükemmelim' deyip de noksanlıklarını görmeyen ülkeler varsa onlar kaybeden ülkelerdir." dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile birlikte sabah saatlerinde karayoluyla Muş'tan Bingöl'e geldi. Cumhurbaşkanı Gül, Bingöl Valiliği önünde Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Belediye Başkanı Serdar Atalay tarafından karşılandı. Gül, otomobilden iner inmez halkı selamladı, kendisine verilen çiçekleri aldı. Valilik önünden halka seslenen Gül, daha sonra valilik makamına geçti. Makamda konuşan Gül, herkesin devletine ve milletine güvenmesi gerektiğini söyledi. Türkiye'deki istikrarın Ortadoğu coğrafyasına yansıdığını kaydeden Gül, ülkenin dört bir tarafa istikrar dağıttığını dile getirdi. Türkiye'nin sadece kendi toprakları içinde değil çevresine de sulhu, barışı ve dayanışmayı istediğini belirten Gül, "Bunun için gayret sarf etmeliyiz. Huzurun olmadığı yerde mutluluk olmaz. Mutluluğun olması içinde huzur, istikrar, güven ortamı hem bu ülkelerin içinde hem de ülkemizde olması gerekir." dedi.

İnsanların mutluluğunun, refahının yanında ekonomik gelişmişliğinde önemli olduğunu ifade eden Gül, "Bu ikisinin el ele gitmesi gerekiyor. Bunun içinde gayretler gerekir. Son on yıl içinde ülkede güzel şeyler oluyor hem ekonomik olarak hem de demokratik gelişmişlik açısından." ifadelerine yer verdi.

Gelişmelerin devam etmesi için ülkede şiddetin kanunsuzlukların olmaması gerektiğini ifade eden Gül, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu ülkede hepimiz kardeşiz, hepimiz birbirimize saygı göstermemiz gerekiyor. Bugün büyük ülkelerde farklılıklar olacaktır. Biz bir şehir devleti değiliz. 400-500 bin nüfusu olan bir şehir devleti değiliz ki hepimizi aynı tip olalım. Büyük bir devletiz biz. Büyük bir nüfusuz. 75 milyon nüfusu geçmiş bir devletiz. Bir imparatorluk bakiyesi olan bir ülkeyiz biz. Birçok farklılıklarımız olacak. Bu farklılıkların hepsini zenginlik olarak gördüğümüzde biz o zaman çok daha güçlü hale geliriz. Onun için hepimiz, farklılıklar nasıl olursa olsun bunların hepsine saygı göstermemiz ve kucaklaşmamız gerekir. Bu konularda varsa sıkıntılarımız hızla düzeltmemiz gerekir. Bu açıdan ben geleceğe çok büyük bir güvenle bakıyorum. Önümüzdeki yıllar bütün vatandaşlarımız için çok daha aydınlık, güçlü olacaktır. Buna inancımız tamdır."

Kaybedilen dostluğun, kardeşliğin tekrar pekiştirilerek kazanılması gerektiğini dile getiren Gül, "Tekrar söylüyorum daha önceki yıllarda en zor dönemlerde de bütün memleketin her tarafında devletine ve milletine bağlı görmüşümdür. Ama hiçbirimiz mükemmel değiliz. Hiçbir ülkede mükemmel değil ama mükemmel olma yolunda gayret gösteriyorsanız, çalışıyorsanız bu işte çok önemlidir. Ama ben mükemmel deyip de noksanlıklarını görmeyen ülkeler varsa onlar kaybeden ülkelerdir. Türkiye öyle değildir. Noksanlıklarını düzeltmek için büyük bir gayret içerisindeyiz. Halkta bunun farkındadır." şeklinde konuştu.

NİKAH ŞAHİDİ OLDU

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bingöl Belediyesi'nde bir çiftin nikah şahitliğini yaptı.

Valilik ziyaretinin ardından Bingöl Belediye Başkanlığını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, burada da halkın sevgi gösterisi ile karşılaştı.
Bingöl Belediyesi'nde Hülya Polat-Sedat Çağatay çiftinin nikah şahidi olan Cumhurbaşkanı Gül, genç çiftlere ömür boyu mutluluk dileyerek nikah cüzdanını gelin Hülya Polat'a verdi.

Cumhurbaşkanı Gül ile Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Vali Mustafa Hakan Güvençer'in nikah şahidi olduğu nikahı, Belediye Başkanı Serdar Atalay kıydı.

Daha sonra Belediye Başkanlığı makamına geçen Cumhurbaşkanı Gül, Belediye Başkanı Atalay'dan brifing aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gül'den "birlik" mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN