Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vizyonsuzlar gider

Giriş Tarihi: 20.4.2013

Terör biterse Türkiye'nin kazanacağını belirten Başbakan "O zaman tutabilene aşk olsun" dedi. Erdoğan Türkiye'nin kaybedeceği tek şeyin vizyonsuz liderler olduğunu söyledi

Başbakan Tayyip Erdoğan partisinin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında başta MHP olmak üzere muhalefete yüklendi. Konuşmasının büyük bölümünü çözüm sürecine ayıran Erdoğan şunları söyledi:
DENSİZ PROTESTO: Akil İnsan'lara karşı protesto düzenleniyor. Malum yavru muhalefetin il başkanı da içinde olmak üzere tehditler, hakaretler, her türlü şeyleri söyledikten sonra bir grup Türk bayağı açıyor, bir grup İstiklal Marşı söylemeye başlıyor. Burada gelenlerin hangisi İstiklal Marşı'na karşı, hangisi Türk bayrağına karşı. Bu ne densizliktir.
BAL DEMEKLE AĞIZ TATLANMAZ: Anamuhalefet 'barışı kim istemez' diyor. Bir taraftan karşısında duracaksın, bariyer oluşturacaksın, öbür taraftan da sıkılmadan 'ben barış istiyorum' diyeceksin. Bal bal demekle ağız tatlanmaz, balı yersen ağız tatlanır.
TERÖR OLMAZSA MHP OLMAZ: Türkiye'nin gündeminden, ülkemizin gündeminden terörü söküp çıkardığımızda, MHP'den geriye ne kalacak? Ekonomi politikaları, dış politika mı, iç politika mı, sosyal politikalar mı kalacak?
BAHÇELİ'DE KAYIŞ KOPTU: Sayın Bahçeli koalisyon döneminde, kendi bakanlıklarının temiz olduğunu söylüyor. Sen o hükümetin ortağı, Başbakan Yardımcısı değil miydin? Şimdi bize kürsülerden ağzına geleni söylüyor, külhanbeyi edasıyla esip gürlüyor. Sayın Bahçeli'nin zihniyle dili arasındaki kayış koptu, hakikaten koptu.
99'DA KUZUYDU: 1999'da 'MHP ile koalisyonu içime sindiremiyorum' diyen hanımefendiye ağzını açmayan, tıpış tıpış gidip koalisyona ortak olan, o gün kuzu kesilen Sayın Bahçeli, bugün arslan postunda bize kükrüyormuş gibi yapıyor.
SOKAK TERÖRÜNE İZİN VERMEYİZ: Bahçeli, şu anda sokakları tahrik etmek, 1980 öncesi manzaraları bugüne taşımak için elinden geleni yapıyor. Bu ülkede bir terör biterken başka bir terörün sokakları esir almasına asla izin vermeyiz. Terörün bitmesiyle altındaki zemini kayan Bahçeli'nin can havliyle gençleri sokağa salmasına asla müsaade etmeyiz.
ZAFER-YENİLGİ FİTNESİ : Milletin fertleri arasına zafer gibi, yenilgi gibi süreçle hiçbir alakası olmayan kavramlarla fitne sokmaya çalışanlar kendi terörlerini, kendi fesatlarını üretme peşinde olan hainlerdir. Türkiye Cumhuriyeti'nin her bir ferdi, Türkiye Cumhuriyeti'nin hiçbir şekilde dize getirilemeyeceğini, diz üstü çöktürülemeyeceğini bilmeli, buna inanmalı, bu inançla hareket etmelidir.
TÜRKİYE'Yİ TUTABİLENE AŞK OLSUN: 'Terör bittikten sonra ne olacak' diyorlar. Terör bittikten sonra güzel olacak, güzellik, mutluluk olacak. Sağlıklı düşünme zemini, sağlıklı istişare, sağlıklı diyalog ve muhasebe zemini olacak. Daha fazla kalkınma, büyüme, refah ve istikrar olacak. İşsizliğin azaldığı, yoksulluğun gerilediği, gelir dağılımında mesafelerin iyice kapandığı bir ortamda daha fazla demokrasi olacak. Terör bitsin işte o zaman Türkiye'yi tutabilene de aşk olsun.
KAYBEDİLECEK TEK ŞEY VİZYONSUZ LİDERLER : Terörün bitmesiyle Türkiye'de bitecek olan istismar siyasetinden başka hiçbir şey değildir. Terörün bitmesiyle Türkiye'nin kaybedeceği tek şey ufuksuz ve vizyonsuz genel başkanlardır. ANKARA

'Çocukları camide rahatsız etmeyelim'
Diyanet İşleri Başkanlığınca yaptırılan Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nin açılış törenine katılan Erdoğan "Lütfen camilerimizin içindeki ve avlusundaki çocuklarımızı rahatsız etmeyelim. Çocuklar camiyle kucaklaşırsa, inanın ebediyen kardeşçe yaşar, onurla, şerefle yaşar, güçlü şekilde istikbale yürürüz" dedi. Erdoğan cami mimarisi için de "Ruhu ve zihinleri bulandıran değil tam tersine gerçekten huzur veren, sadelik veren, ruha nefes aldıran bir anlayış sergilenmiş" ifadelerini kullanandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vizyonsuzlar gider
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN