Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kerry'den kritik Gazze açıklaması

Giriş Tarihi: 21.4.2013 16:03 Güncelleme Tarihi: 21.4.2013 17:37

Suriye Halkının Dostları Grubu Dışişleri Bakanları Toplantısı için İstanbul'da bulunan John Kerry, Conrad Oteli'nde basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazze seyahatine ilişkin bir soru üzerine Kerry, şunları söyledi: "Potansiyel Gazze ziyaretiyle ilgili olarak da biz Başbakan Erdoğan'a, bunun ertelenmesinin daha iyi olacağını ve bazı nedenlerle bu ziyaretin şu anda gerçekleşmemesi gerektiğini düşündüğümüzü ifade ettik.
Başbakanın tabii ki ne yapacağına veya yapmayacağına karar verme hakkı var ama bizim düşüncemiz şu ki bu ziyaretin zamanlaması, yoluna sokmaya çalıştığımız barış süreci için kritik. Tarafların dikkatinin dışarıdan mümkün olduğunca az dağıtılmasını istiyoruz. Dolayısıyla bu ziyaret için doğru koşulların beklenmesinin daha yararlı olacağını düşünüyoruz.
Başbakan, bizi hüsnükabulle dinledi. Bu konuda çok düşünceli ve hassas olduğunu düşünüyorum. Gerekirse Washington'a geldiğinde de bu konuda ayrıca görüşülebilir. Şunu vurgulamak istiyorum ki Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, bu süreçte yardımcı olmak konusunda son derece yapıcı ve istekliler ve bugüne kadar da böyle davrandılar. Onları, bu iklime yararlı katkı sağlayıcılar olarak görüyoruz"

KERRY DAVUTOĞLU VE ABBAS İLE GÖRÜŞTÜ

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile İstanbul'da bir araya geldi.
Suriye Halkının Dostları Grubu Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere dün İstanbul'a gelen ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Abbas ile Conrad Otel'de görüştü.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile görüşme gerçekleştirdi.

Davutoğlu ve Kerry, Conrad Otel'de çalışma yemeğinde buluştu. Görüşme, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kerry'den kritik Gazze açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN