Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BDP yarın dünyaya duyuracak

Giriş Tarihi: 24.4.2013 16:20 Güncelleme Tarihi: 24.4.2013 16:21

Açlık grevindeki PKK'lılarla ilgili Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı ile görüşen BDP milletvekili , 'Çekilme yarın basın açıklaması ile dünya kamuoyuna duyurulacak' dedi.

BDP milletvekili Sebahat Tuncel, sabah saatlerinde Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde cezaevi şartlarının iyileştirilmesi için 31 gündür açlık grevinde bulunan 22 mahkumla ilgili sorunları görüşmek için Tekirdağ Adliyesi'ne geldi. Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Büyüktümtürk ile 1 saat görüşme yapan Tuncel çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Adliye çıkışı açıklama yapan Tuncel, 'Cezaevlerindeki açlık grevleri 31'inci gününe ulaştı. Bu konu ile ilgili Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Büyüktümtürk ile görüşme yaptık. Kendilerinin bu sorunu çözme ile ilgili iyi bir niyeti var. Çözme konusunda iradeleri yaklaşımları var. Umarız bu sorun çözülür. Cezaevine gidip arkadaşlarımızla görüşeceğiz. Savcılığın bu yaklaşımını arkadaşlarımızla paylaşacağız.' dedi.

'ÇEKİLME YARIN DÜNYA KAMUOYUNA AÇIKLANACAK'

PKK'nın 26 Nisan'da sınır dışına çekileceğini kamuoyu ile paylaşılacağını kaydeden Tuncel, 'Bir geri çekilme tartışması var. Yarın geri çekilme basın açıklaması ile dünya kamuoyuna duyurulacak. Mesele çekilip çekilmeme değil, mesele bundan sonra Kürt sorununun çözümü konusunda daha sürdürülebilir bir çalışma yapılması.' dedi. Tuncel daha sonra Tekirdağ F Tipi Cezaevi'ndeki açlık grevinde bulunan PKK'lı mahkumları ziyaret etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BDP yarın dünyaya duyuracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN