Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki günde bir kadın cinayeti işlendi

Yılın ilk 3 ayında 47 kadın öldürüldü. 36 kadının öldürülme nedeni ayrılma isteği. Doğu Karadeniz'de ise kadın cinayeti olmadı

Giriş Tarihi: 28.4.2013
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun yaptığı çalışmayla; Türkiye'de iki günde bir kadının öldürüldüğü gerçeği ortaya çıktı. Araştırmaya göre tablo şöyle:
EN ÇOK KOCALAR: 36 kadın boşandıkları veya boşanmak istedikleri kocaları ya da ayrılmak istedikleri sevgilileri tarafından öldürüldü. Annesi, kızı, oğlu, kayınbabası ve damadı tarafından öldürülen kadınların sayısı 8'i buldu. ABD'li Sarai Sierra gibi 3 kadın tanımadığı kişiler tarafından öldürüldü.
BIÇAK VE SİLAHLA: Kadın cinayetlerinin 15'inde bıçak kullanıldı. 19 cinayet ise tabanca, pompalı tüfek ve av tüfeği gibi silahlarla öldürüldü. 3 kadın boğularak, diğerleri tokmak ve yumrukla dövülerek.
DOĞU KARADENİZ'DE ŞİDDET YOK: Doğu Karadeniz'de hiçbir kadın öldürülmedi. İller arasında birinciliği 8 cinayetle İstanbul aldı. İkinci sırada 4 kadın cinayetinin yaşandığı İzmir yer aldı. Ankara, Gaziantep, Kocaeli ve Hatay'da öldürülen kadın sayıları 3'er, Adana ve Manisa'da 2'şer oldu. 19 ilde de 1'er kadın öldürüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki günde bir kadın cinayeti işlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN