Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"PKK'nın ne istediği değil hükümetin fikri önemli"

AK Parti sözcüsü Çelik, üniter devletin asla pazarlık konusu olmadığını PKK'nın ne istediğinin değil, hükümetin neyi makul kabul ettiğinin önemli olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 28.4.2013
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, çözüm sürecine ilişkin, "Biz bu işi yaparken, bazı şeyleri gözardı etmiyoruz. Türkiye'nin üniter yapısı, asla sorgulanmayacaktır. Asla kimseyle pazarlık konusu değildir. Asla kimseyle müzakere konusu bile olamaz" dedi. Kocaeli'deki bir otelde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çelik, Türkiye'nin üniter yapısından taviz vermenin kimsenin aklından geçmemesi gerektiğini belirterek "Bu ülke farklı etnik unsurlardan oluşan bir millettir. Bizim bir devletimiz var. Türkiye Cumhuriyeti vatanımız, ay yıldızlı bayrağımız, müşterek bayrağımızdır. Terörü bitirirken, milli haysiyetimizi ve onurumuzu korumak, bizim namus borcumuzdur" diye konuştu. Öcalan ile yapılan görüşmelere bazı kişilerin tepki gösterdiğine dikkati çeken Çelik, MİT'in Öcalan'la terör konusunu konuştuğunu söyledi. Çelik, "Öcalan zaten terörist başı olduğu için onunla konuşuluyor. 'Mehter başı' olsaydı kimse gidip onunla konuşmayacaktı herhalde" diye konuştu.

PKK demiş ki...
Çelik Kandil'den yapılan açıklamaların sorulması üzerine ise şunları söyledi: "Efendim PKK'nın ileri gelenlerinden biri demiş ki; 'Çekildikten sonra anayasa, reform olacak.' PKK'nın ileri gelenlerinin ne söyleyeceğini benle siz tayin edemeyiz. Onların tekliflerinin, temennilerinin haddi hesabı olmayabilir. Mühim olan, onların bu söylediklerinin hangisi hükümet tarafından makbul ve makul kabul edileceği." 'Biz kazandık, siz kaybettiniz' noktasına getirirsek, biz bu memlekete yazık ederiz" diyen Çelik şu sözleri ekledi: "Eğer ne kazandık, ne kaybettik, ne verdik, ne aldık meselesine gelirse, hiç kimseye bir çekirdek de verilmiyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"PKK'nın ne istediği değil hükümetin fikri önemli"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN