Uludere şerhi kitap oldu

Giriş Tarihi: 29.4.2013 12:49 Güncelleme Tarihi: 29.4.2013 15:02

CHP, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nun Uludere olaylarına ilişkin raporuna yazdığı muhalefet şerhini kitap haline getirerek sivil toplum örgütlerine gönderdi.

Komisyon üyesi, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök'ün 47 sayfalık şerhinin başında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 12 Mart tarihinde grup toplantısında Uludere ile ilgili yaptığı konuşma metni yer alıyor.

Gök, muhalefet şerhinde, 28 Aralık 2011 tarihinde Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde Türk Silahlı Kuvvetleri'nce gerçekleştirilen sınır ötesi harekatta, 34 yurttaşın ölmesi, 4 yurttaşın da yaralanması ile sonuçlanan olayı araştırmak üzere kurulan Uludere Alt Komisyonu'nun son toplantısını 6 Mart tarihinde yaptığını ve muhalif kaldığı raporun AK Parti'li komisyon üyelerinin oylarıyla kabul edildiğini belirtti.

Raporun kamuoyunu ve özellikle Uludere'de yakınlarını kaybeden ailelere verilen sözlere karşın hiçbir değerlendirme yapılmamak suretiyle ciddiyetini ve rapor olma özelliğini kaybettiğini iddia eden Gök, raporla Uludere'nin üstünün kapatılmak ve örtbas edilmek istendiğini savundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uludere şerhi kitap oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN