Ağar'a bir yıl sonra tahliye

Susurluk' tan 5 yıl hapis cezası alan Mehmet Ağar, 3. Yargı Paketi'ndeki 'iyi hal' hükmü içeren kanun maddesi uyarınca 1 yıl erken tahliye oldu

Susurluk davasından hükümlü eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Aydın Yenipazar Cezaevi'nden tahliye oldu. Hakkında kesinleşmiş 5 yıl hapis cezası bulunan ve 25 Nisan 2012'den bu yana Yenipazar Cezaevi'nde bulunan Mehmet Ağar, 1 yıl 4 gün sonra tahliye edildi. Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun gereğince bir yıl daha cezaevinde kalması beklenen Ağar, kamuoyunda 3. Yargı Paketi olarak bilinen 6352 sayılı Kanun'dan yararlanarak tahliye oldu. İlgili kanunun geçici 2. maddesinin 3. fıkrası, "Koşullu salıverilmelerine bir yıldan az süre kalan ve açık ceza infaz kurumundaki iyi halli hükümlülerin talepleri halinde, cezalarının koşullu salıverilme tarihine kadar olan kısmının denetimli serbestlik tedbiri uygulanmak suretiyle infazına karar verilebilir" hükmünü içeriyor. Talebi üzerine Aydın İnfaz Hakimliği, Ağar'ın Kanun'un bu maddesinden yararlandırılmasına karar verdi. Ağar hakkında 27 Nisan 2014'e kadar denetimli serbestlik tedbiri uygulanacak.

'DEVLET GÖREVİ GİBİ GÖRDÜM'
Tahliyesinin ardından Bodrum Turgutreis'teki evinde soruları yanıtlayan Ağar, "Bunu bir devlet görevi olarak gördüm, tamamladım. Devlet 'gel' dedi geldik, 'git' dedi gittik" dedi. "Bundan sonra yapacağım 76 milyon gibi sade bir vatandaş gibi ailemle, çocuklarımla, torunumla yaşamaktır" diyen Ağar, gündemdeki gelişmelere ilişkin de "Umudumuz odur ki, Türkiyemizin geleceği bugününden daha iyi olacaktır" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağar'a bir yıl sonra tahliye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN