Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'da 'çözüm' ve 'anayasa' zirvesi

Giriş Tarihi: 2.5.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, kurmaylarıyla bir araya gelerek "çözüm süreci" ve "yeni anayasa çalışmaları"nı masaya yatırdı. AK Parti Genel Merkezi'nde dün saat 15.00'te sürpriz bir "çözüm süreci" zirvesi düzenleyen Erdoğan, yaklaşık 3.5 saat süren toplantının ardından yeni anayasa çalışmalarının değerlendirildiği ikinci bir toplantı yaptı. Yeni anayasa çalışmalarının geldiği noktayı hukukçu kurmayları ile değerlendiren Erdoğan, saat 20.00'de toplantıdan ayrıldı. Erdoğan'ın yoğun trafiği MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile devam etti. Genel Merkez'den ayrılarak Resmi Konut'a geçen Başbakan, burada MİT Müsteşarı ile 2 saat görüştü.

1 MAYIS BRİFİNGİ

Erdoğan'ın başkanlığındaki günün ilk toplantısına Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Beşir Atalay ve Bekir Bozdağ'ın yanı sıra Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Başbakan Başdanışmanı Yalçın Akdoğan katıldı. Toplantının başında 1 Mayıs olaylarına ilişkin Muammer Güler bilgi verirken, özellikle İstanbul'da yaşanan olaylar değerlendirildi.

DETAYLI BİLGİ VERİLDİ

Genel Merkez'deki zirvenin ana gündemi ise çözüm süreci oldu. 8 Mayıs'ta başlayacak çekilmede izlenecek politikalar ve gelinen nokta masaya yatırıldı. Hafta başında Bülent Arınç başkanlığında bir güvenlik zirvesi yapılmış ve tüm bakanlıkların kendi alanlarında sürece ilişkin çalışma yapmaları istenmişti. Dün gerçekleşen toplantıda da bakanların ve Fidan'ın bu çalışmalara ilişkin detaylı bilgi sunduğu öğrenildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'da 'çözüm' ve 'anayasa' zirvesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN