Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köksal Toptan'a yumurtalı protesto

Zonguldak'ta üniversite öğrencilerinin düzenlediği panele katılan Ak Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, kürsüde konuştuğu sırada ayağa kalkan bir öğrencinin yumurtalı protestosuyla karşılaştı.

Giriş Tarihi: 2.5.2013 17:54 Güncelleme Tarihi: 2.5.2013 17:55
Toptan, Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ) Merkez Kampüsü Konferans Salonu'nda düzenlenen 'Geleceğin Şekillenmesinde Gençliğin Rolü' isimli panele konuşmacı olarak katıldı.

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, kürsüde konuştuğu sırada kız öğrenci tarafından sözü kesildi. Toptan'a tepki gösteren öğrenci, kendisine konuşma fırsatı vereceğini söyleyen Toptan'a yumurta fırlattı. Yumurta Toptan'a isabet etmezken, eylemi gerçekleştiren öğrenci, güvenlik ekipleri tarafından salondan dışarı çıkarıldı.

Toptan, öğrenciye saygı gösterdiğini ifade ederek, "Hiç kimse bir başka partiyi, hükümeti sevmeye mecbur değil. Demokrasi, çeşitli fikirlerin sergilendiği model demektir. Karşıt fikirlere karşı olmamız söz konusu değil. Genç kızımızı da bu anlayış çerçevesinde değerlendiriyorum ve düşüncelerine saygı gösteriyorum." şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Toptan'a teşekkür plaketi verdi. Toptan'ın öğrenciden şikayetçi olmadığı öğrenildi.

Bu arada bazı protestocu öğrencilerin, Toptan'ın salondan çıkışı sırasında, ikinci bir olaya meydan vermemek üzere okulun yemekhanesinde bekletildiği görüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köksal Toptan'a yumurtalı protesto
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN