'Taksim ısrarı işçi için değil, ideolojik'

Giriş Tarihi: 2.5.2013
İstanbul'da olaylı 1 Mayıs kutlamaları devletin zirvesinde de yer buldu. Siyasiler hem İstanbul'da yaşananları değerlendirdi hem de bayram mesajları verdi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: 1 Mayıs'ın anlamına yakışır bir şekilde kutlanmasının, toplumsal barışa da katkı sağlayacağı unutulmamalı.
Önemli olan geçmişten gerekli dersleri çıkararak, acı olayların yaşanmasına fırsat vermeden geleceğe umutla ve güvenle bakabilmek. Türkiye gerek demokrasimizin, gerek çalışma hayatının çok daha ileri standartlara kavuşturulması konusunda adımlar atmakta.
TBMM Başkanı Cemil Çiçek: Toplumumuzun hayat standartlarını yükseltmek için çalışan insanlarımızın haklarının geliştirilmesi ve yaşam şartlarının iyileştirilmesi temel hedefimiz.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: Bizim dönemimizde kabul edilmiş bayramda böyle bir direnişi ve olumsuzluğu yaşatmamaları gerekirdi.
Kınıyorum. Taksim'de gerekli tedbirlerin alınmasına rağmen üzücü olayların olabileceği gerekçesiyle bir karar almış. Buna rağmen hukuk tanımayan gruplar üzücü olaylara neden oldu.
Çalışanların bayramı olan bu günü zehir etmemeleri gerekirdi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Anayasa'nın temel hak ve özgürlüklerle ilgili hükümlerinden biri olan gösteri ve yürüyüş hakkı ihlal ediliyor. 'İleri demokrasi' diye diye demokrasi katledildi. Yasak bölge ilan edilen Taksim'den çok uzaklarda bile, CHP Genel Başkan Yardımcılarını, milletvekillerini, halkı gazlatan, coplatan, tüm ulaşım yollarını keserek sivil sıkıyönetim uygulatan AKP Hükümeti ile o hükümetin kraldan çok kralcı yöneticilerini kınıyorum.
BDP'li Sırrı Süreyya Önder: Taksim'de kimsenin burnunun kanamayacağı, can ve mal güvenliğinin tehlikeye girmeyeceği şekilde kutlama yapılması koordine edilebilirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Taksim ısrarı işçi için değil, ideolojik'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN