Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP'den İşçi Partisi açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP'nin hiçbir şekilde İşçi Partisi (İP) ile fikir ve siyasi birlikteliğinin olmadığını ve olmayacağını bildirdi.

Giriş Tarihi: 4.5.2013 17:34
Yalçın, yazılı açıklamasında, çözüm sürecinin, sosyal barışı ve kardeşliği getirmeyeceğini, aksine yeni sorunlara kapı aralayacağını savundu.

Terör örgütünün tamamen siyasileşeceğini ve elde ettiği meşruiyeti kullanarak Türk devletinin karşısına yeni taleplerle çıkacağını öne süren Yalçın, "PKK, Türkiye'nin çeşitli kentlerinde yaşayan Kürt kökenli vatandaşların haklarını savunuyormuş gibi görünerek devletin başına inanılmaz gaileler açacaktır" iddiasında bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "MHP, İşçi Partisi ile kucaklaşıyor" yönündeki söylemine karşı çıkan Yalçın, "MHP'nin hiçbir şekilde İP ile fikri ve siyasi birlikteliği olmamış ve olmayacaktır" ifadesini kullandı.

Akil İnsanlar Heyeti'nde Türklük düşmanlarının yer aldığını öne süren Yalçın, "Tepkiler, esasında millet ekseriyetinin sessiz çığlığıdır. Türk milleti, bölücü örgütün talepleri doğrultusunda Türkiye'nin dönüştürülmesine ve sahip olduğu değerlerin ortadan kaldırılmasına asla göz yummayacaktır" değerlendirmesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'den İşçi Partisi açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN