Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TSK'dan çözüme sosyal destek planı

TSK, çözüm sürecine eğitim, sağlık ve sporla destek verecek. Mehmetçik, konut ve okul yapımına destek verecek. Subay antrenörler yerel takımları çalıştıracak. Kız çocuklarının eğitimi için çalışma yapılacak

Giriş Tarihi: 4.5.2013
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), çözüm sürecine eğitim, sağlık ve sporla destek verecek. Bölgedeki sosyal hizmetlere katkıda bulunan TSK, süreç içinde bu misyonunu genişletecek. Barış sürecine Afganistan modeli uygulanacak. Türk askerinin ISAF kapsamında Afganistan'da yaptığı hizmetlerin benzeri Doğu ve Güneydoğu'da da verilecek. Bölgenin sosyal ve toplumsal gelişimi için askere önemli bir misyon verileceği öğrenildi. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da, TSK'nın bölge halkının gelişimine yönelik çalışmalar yaptığını söylemişti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle TBMM'de düzenlenen resepsiyonda konuşan Yılmaz, TSK'nın yalnızca güvenlikten sorumlu olmadığını, bölge halkının hak ve hukukun korunmasına da önemli katkılar sağladığını söylemişti. Atılacak adımlardan bazıları şöyle:
Doğu ve Güneydoğu illerindeki yerel spor kulüplerine TSK destek verecek. İmkanı olmayan yerel kulüpleri TSK mensubu antrenörler çalıştıracak.
Konut ve okul yapımlarında Mehmetçik gönüllü yardımda bulunacak. Subay öğretmenler derslere katılacak.
Jandarma, bölgede kadın haklarının korunması ve aile içi şiddetin önlenmesine yönelik ailelerle temas kuracak.
Kız çocuklarının okula gönderilmesi için bölgenin ileri gelen isimleriyle iş birliği yapılacak.
İmkanı olmayan ailelerin çocuklarına maddi eğitim desteği verilecek.
İlköğretim öğrencileri için geziler düzenlenecek. Genelkurmay Başkanlığı, öğrencileri Ankara ve İstanbul gibi büyük illere götürecek.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TSK'dan çözüme sosyal destek planı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN