Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Baş sanık 'Nazi Gelini' salonda şımarıklığıyla çileden çıkarttı

Giriş Tarihi: 7.5.2013

Örgütün liderlerinden Beate Zschaepe rahat tavırlarıyla tepki çekti. Fotoğrafı çekilmesin diye salonda, basına sırtını dönerek durdu

Tarihi davanın ilk duruşmasına, baş sanık Beate Zschaepe'nin rahat ve kendinden fazlasıyla emin tavırları damgasını vurdu. 'Nazi Gelini' Zschaepe basın mensuplarının fotoğraf çektiği sırada ve kurban yakınlarıyla göz göze gelmemek için sırtını döndü. Nazi sanığın, umursamaz tavırları ve rahatlığı sanık yakınları ile Türkler'i kızdırdı.

'SİNİRDEN TİTREDİM'
Salona, duruşmadan 1.5 saat kadar önce kelepçesiz getirilen ve duruşmaya dizüstü bilgisayarı ile giren Zschaepe, duruşma başlayana kadar sürekli avukatlarıyla görüştü. Zschaepe'nin rahat tavrı ve avukatlarıyla zaman zaman şakalaşıp gülmesi dikkat çekti. Saç stili ve giyimi ile NSU terör örgütü üyeleri ile ilgili arama ilanındakinden hayli farklı görünen baş sanık, katılımcıları ve basını kaale almayan tavırlarıyla tepki topladı. 'Nazi Gelini' cinayetlerde suç ortağı olmak, terör örgütü üyeliği ve kundaklama ile suçlanıyor. 2006'da Nürnberg'de öldürülen 6'ncı kurban İsmail Yaşar'ın kızı Dilek Özcan da duruşma salonunda Zschaepe'yi görünce derin nefret hissettiğini söyledi. O anda babasının aklına geldiğini söyleyen Özcan, "Önce sinirden titredim. Zschaepe'nin rahat ve şımarık hareketlerini görünce derin nefret hissettim. Ancak hak ettiği cezayı alacağına eminim" dedi. Konuşmakta zorlanan Özcan, konuşurken gözyaşlarını tutamadı. II. Dünya Savaşı sonrası Almanya'daki en önemli davaya aşırı sağ ve ırkçı motivasyonla işlenen 10 cinayet ve pek çok kere cinayete teşebbüs, bombalı saldırı ve 15 banka soygunu konu ediliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baş sanık 'Nazi Gelini' salonda şımarıklığıyla çileden çıkarttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN