Kamalak duruşmaya bu kez başörtüsüyle girdi

Avukat Zübeyde Kamalak, başörtüsü nedeniyle hâkimin iki kez almadığı duruşma salonuna bu kez girdi. Hâkim gerekçesini "Danıştay kararı bağlayıcı" diye açıkladı

Giriş Tarihi: 10.5.2013
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ın avukat eşi Zübeyde Kamalak, müdahilliğini yaptığı boşanma davasına başörtülü olarak katıldı. Kamalak'ın baş örtüsüyle davaya girmesine izin vermeyen ve iki kez duruşmayı erteleyen 2'nci Aile Mahkemesi Başkanı İlhan Kadıoğlu, Kamalak'ın baş örtüsüyle davaya girmesine izin verirken gerekçisini de tutanaklara geçirdi.

KARAR GENEL DÜZENLEYİCİ

Hâkim gerekçesinde, "Kamalak'ın türbanlı olarak bu oturuma katıldığı anlaşılıyor. Geçen oturumdan sonra Türkiye Barolar Birliği'nin Danıştay 8'inci Dairesi'nin yürütmeye durdurmaya yaptığı itirazın Danıştay İdari Dava Kurulu'nun oy çokluğu ile verdiği kararla itirazı reddetmesi üzerine bu ret kararının genel düzenleyici işlem niteliğinde olduğu gözetilerek, yargılanmanın ertelenmemesine karar verildi" dedi. Duruşma sonrası Zübeyde Kamalak, "Artık başörtüsü olayının Türkiye gündeminden kaldırılması gerekiyor. İnancımız gereğince başımızı örtmek istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamalak duruşmaya bu kez başörtüsüyle girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN