Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaosu yansıtan karşılığını bulur

Davutoğlu, "Kim dışarıdaki herhangi bir kaosu Türkiye'ye yansıtmak isterse bunun karşılığını alır. Kimse Türkiye'nin gücünü test etmeye cüret etmesin" dedi

Giriş Tarihi: 12.5.2013
Çeşitli temaslar için Almanya'da bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Reyhanlı'da gerçekleştirilen saldırıyla ilgili "provokasyon" uyarısı yaptı, "Kim ne gerekçeyle olursa olsun dışarıdaki herhangi bir kaosu Türkiye'ye yansıtmak isterse bunun karşılığını görür" dedi. Davutoğlu şunları söyledi:
TAHRİKLERE DİKKAT: Böylesine kritik bir geçiş sürecinde Suriye içindeki gelişmeler bağlamında bir çok provokasyon ve tahrik söz konusu olabilir.
KARŞILIĞINI GÖRÜR: Kim ne gerekçeler ne olursa olsun dışarıdaki herhangi bir kaosu Türkiye'ye yansıtmak isterse bunun karşılığını görür. Başta Hatay olmak üzere bütün sınır illerimizde ve ülkemizin bütününde bu tür provokasyonlara karşı dikkatli olmamız ve izin vermememiz önem taşır. Dikkat ederseniz çözüm süreci bağlamında terörün yaşanmadığı bir yıl geçiriyoruz.

"İNSANLIK SUÇU İŞLİYORLAR"
KİMSE GÜCÜMÜZÜ TEST ETMESİN: Muhtemeldir Türkiye'nin huzurunu sabote etmek isteyen bir çok çevreler çıkmak isteyebilir, Suriye başta olmak üzere bir çok konu istismar edilebilir. Ama hiçbir güç Türkiye'nin iç huzurunu bozmaya muktedir olamayacaktır. Bütün güvenlik güçlerimizle gerekli tedbirler alınacaktır. Hiç kimse bu anlamda Türkiye'nin gücünü kudretini test etmeye cüret etmemelidir. Davutoğlu ayrıca "Bir kamu oyu oluşturup sanki bu olay, mülteciler tarafından yapılmış ve Türkiye'nin mülteciler politikası yanlışmış gibi kanaat uyandırmaya çalışanlar, insanlık suçu işliyorlar"dedi.

İLK VİDEO GÖRÜNTÜSÜ DE ULAŞTIYARALILAR HASTANEYE BÖYLE TAŞINDI


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaosu yansıtan karşılığını bulur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN