Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Suriye'deki savaş Türkiye'ye sıçradı"

Giriş Tarihi: 13.5.2013
Los Angeles Times: Suriye'ye bağlı şiddet, Türk topraklarında giderek daha sıradan hale geliyor.
Washington Post: Reyhanlı saldırısı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Suriye krizine odaklanması beklenen Washington ziyaretine birkaç gün kala gerçekleşti.
New York Times: Türkiye'nin Suriye istihbarat örgütünü suçlaması Suriye ile ihtilafta bir tırmanış ve savaşın genişlemesi olasılığını gündeme getirdi.
Sunday Telegraph: Suriye'deki iç savaş Türkiye'ye sıçradı.
BBC: Balkonlardaki Galatasaray ve Türk bayrakları olmasa görenler Reyhanlı'yı Türkiye'den ziyade savaş içindeki bir ülkenin toprağı olduğunu düşünebilirdi.
Independent: Türk liderleri, eylem sözünü verdi.
Guardian: Türk hükümeti Reyhanlı saldırısında Suriye rejiminin istihbarat ajansı ve silahlı gruplarını şüpheli olarak görüyor.
Le Figaro: Suriye Ulusal Koalisyonu'nun saldırıyı kınamasına rağmen Reyhanlı halkı Suriyeli mültecilere yönelik öfkeyi de yansıttı.
Le Monde: Türk hükümetinin saldırının Suriye rejimine yakın örgütlerce düzenlendiği konusunda herhangi bir tereddütü yok. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande da "Türk halkı ve otoriteleri ile dayanışmasını" dile getiren bir mesaj yayınladı.
RT: Suriye'nin küresel politikasındaki mevcut yeri dikkate alındığında, patlamaların zamanlaması anlamlı ve kuşku yaratıyor. Suriye hükümeti intihara eğilimli değil. Türkiye ile kavga etmek mantığa aykırı.
Newsweek: Türkiye'yi sallayan araba bombaları Suriye'deki iç savaşın dramatik bir sıçraması. Türkiye, Suriye devriminin en güçlü dış destekçilerinden biri. Reyhanlı ise devrimci aktivitenin yuvası. Bombalamalar, Başbakan Erdoğan'ın Obama Yönetimini Suriye konusunda daha kuvvetli eylemde bulunmaya ikna çabalarına güç katacak.
El Pais: Türkiye saldırının sorumlusu olarak Suriye'ye işaret ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Suriye'deki savaş Türkiye'ye sıçradı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN