Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Reyhanlı saldırısında flaş gelişme

Giriş Tarihi: 14.5.2013 10:43 Güncelleme Tarihi: 14.5.2013 13:17

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Reyhanlı'daki saldırılarla olayla ilgili gözaltı sayısının 13'e yükseldiğini bildirdi.

Atalay, Ak Parti'nin TBMM'deki grup toplantısından önce gazetecilerin Reyhanlı'daki saldırılara ilişkin sorularını cevapladı. Olayla ilgili 13 kişinin gözaltına alındığını kaydeden Atalay, 40 yaralıdan 1'nin durumunun ağır olduğunu ifade etti.Bir gazetecinin 'Saldırının arkasında acilcilerin ismi geçti, bu net mi?' yönündeki sorusuna Atalay, "İsimler zikretmiyoruz. Ama büyük oranda biliyorsunuz açıklığa kavuştu. Halen yakalanması gereken kişiler var. Onlarla ilgili şey sürdüğü için isimler zikretmiyoruz. Ne şahıs ismi ne örgüt ismi zikretmiyoruz" yanıtını verdi. 'MİT'in 3 araç plakasını emniyete ilettiği ama o araçların emniyet tarafından yakalanamadığı ve hedefin Ulus, Kocatepe olduğu' yönündeki haberlerin anımsatılamıs üzerine Atalay, değişik istihbari bilgiler bulunduğunu kaydetti. Atalay, "Böyle zamanlarda olur. Eski İçişleri Bakanı olarak istihbarat birimlerimizden çok sayıda bilgi gelir. Bu konuda dün Başbakanımız da ifade etti. Ankara falanın da içinde geçen bilgiler doğrudur. Bilgiler var ama yani bunları öyle çok ileri değerlendirme olarak almamak lazım" dedi. Atalay, mobese kameralarını bozuk olduğu iddialarını yalanlayarak, "Bugün öyle bir bilgi var. Aslında bizde o araçların şehirdeki girişi ve oradaki yerleşimiyle ilgili görüntüler var tabii. Ama şehir girişindeki mobeselerle ilgili özel bir şey mi var, onu ben de doğrusu tam bilemiyorum. Henüz o konuda tam bir ileri bilgi almadım" dedi.
Atalay, Reyhanlı halkına sağduyulu davranmasından dolayı teşekkür ederek, "Sosyal medyada falan çok spekülatif haberler oldu, tahrik edici tutumlar oldu. Ama onlar o tahriklere gelmediler" dedi.

Bir gazetecinin "Eve dönüşün esnetilmesi yönünde bir çalışmanız var mı?' yönündeki sorusuna Atalay, "Şu anda somut olarak üzerinde çalışılan böyle bir konu yok. Ama yani gelecekle ilgili o tür değerlendirmelerin hepsi yapılabilir" karşılığını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Reyhanlı saldırısında flaş gelişme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN