Furkan'ın babası da Obama ile görüşecek

Erdoğan, ABD'ye giderken, Mavi Marmara'da şehit edilen Furkan Doğan'ın babasını da çağırdı. Başbakan yarınki görüşmede Ahmet Doğan'ı Obama'yla görüştürecek.

Giriş Tarihi: 15.5.2013 19:42
İsrail'in Mavi Marmara'da katlettiği Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan, oğlu için ABD'de açılan davanın savsaklanmasını anlatan mektubu bizzat ABD Başkanı Barack Obama'ya vermek üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Amerika'ya gitti.

Ahmet Doğan'ın, ABD Başkanı Obama'ya vereceği mektupta, aynı zamanda ABD vatandaşı olan Furkan Doğan için ABD'de açılan davayı ABD bürokrasisinin nasıl engellediği, ABD Adalet Bakanlığı'nın da nasıl duyarsız kaldığı anlatılıyor.

Ahmet Doğan'ın Obama'ya vereceği mektup, Furkan Doğan'ın Türkiye'deki avukatları tarafından hazırlandı. Ramazan Arıtürk ve Cihat Gökdemir tarafından hazırlanan mektup, Ahmet Doğan'a verildi. Ahmet Doğan da mektubu bugün Erdoğan'a götürerek, Obama'ya vermesini rica etti. Erdoğan ise Ahmet Doğan'a, 'Bu mektubu ben verebilirim ama senin vermen daha iyi olur, ben seni bu mektup için resmi heyete dahil ettireceğim' diyerek, kendisiyle beraber Amerika'ya gelmesini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Furkan'ın babası da Obama ile görüşecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN