Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İstemeyen vekil haklardan yararlanmasın'

Giriş Tarihi: 15.5.2013
AK Parti MYK toplantısında, milletvekillerine bazı haklar tanıyan ve muhalefetin imzasını çektiği yasa teklifi masaya yatırıldı. Toplantıda, "getirilen haklardan yararlanmak milletvekilinin başvurusuna bağlıdır" benzeri bir hükmün düzenlemeye eklenmesi önerildi. Başbakan Tayyip Erdoğan da bu yönde çalışma yapılması talimatı verdi. AK Parti'nin MYK toplantısında, grup yöneticileri eski milletvekillerine de pasaport verilmesi, trafikte geçiş üstünlüğü, temsil giderleri için bütçe ayrılması gibi düzenlemelerin yer aldığı ve kamuoyundan gelen eleştiriler üzerine muhalefetin imzasını çektiği teklif ile ilgili bilgi verdi. Erdoğan, gelişmeleri dinledikten sonra bu konuda geri adım atılmamasını istedi.

BAŞVURU ŞARTI

Bazı üyeler çıkartılacak yasaya, getirilen haklardan yararlanmayı milletvekillerinin başvuru şartına bağlanması hükmünün eklenmesini önerdi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da, "Yararlanmak istemeyenlerin başvuruda bulunmaması yönünde hüküm konulsun" önerisi getirdi. Erdoğan, bunun üzerine, "Her iki öneriyi değerlendirin, hangisi hukuken uygunsa yasaya ekleme yapılabilir" diye konuştu. Düzenlemenin önümüzdeki hafta Genel Kurul gündemine getirilebileceği belirtiliyor.

ALKOLLÜ SÜRÜCÜYE CEZA

Alkolün reklam ve satışı ile ilgili düzenlemeler içeren torba yasa teklifine bu konuda yeni bir düzenleme eklenmesi için de düğmeye basıldı. AK Parti grubunun, alkollü araç kullananlara verilen cezaların artırılması, hapis cezası verilmesi ve bu cezanın ertelenmemesi yönünde bir çalışma yapılıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İstemeyen vekil haklardan yararlanmasın'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN