Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de başladı

Giriş Tarihi: 15.5.2013 07:40 Güncelleme Tarihi: 15.5.2013 09:15

yönetimi ile 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşamayan Hava-İş, aldığı kararını uygulamaya başladı

yönetimi ile 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşamayan Hava-İş, aldığı kararını uygulamaya başladı.
Türk Hava Yolları (THY) yönetim binası önünde toplanan sendika üyeleri, ''THY'de grev var" yazılı pankartı binanın girişine astı.
Hava-İş Genel Başkanı Atilay Ayçin, yaptığı konuşmada, 352 gündür sürdürdükleri direniş sonrasında THY ile yapılan 24 dönem toplu iş sözleşmesinin uyuşmazlıkla sonuçlanması sonrasında aldıkları grev kararını uygulama aşamasına geldiklerini söyledi.

Başından beri gelmek istemedikleri bir aşama olduğunu belirten Ayçin, "Buna rağmen yasal süreç içerisinde taraflar arasında yaşanan uyuşmazlık nedeniyle, bu karar alındı" dedi.

Yasal haklarını kullanırken polisler tarafından engellendiklerini ileri süren Ayçin, Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı olduğunu iddia eden THY önünde böyle bir engelin olmasına anlam veremediklerini kaydetti.

Sendikaya destek amacıyla THY binası önüne gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya da, polisin aldığı önlemi eleştirerek, demokratik hakkını kullanan işçilere karşı bu tür bir önlemin alınmasının doğru olmadığını söyledi.

İşçilerin talepleri karşılanana kadar, bu işin takipçisi ve destekçisi olacaklarını belirten Akkaya, "Grevin başarıyla sonuçlanacağına inanıyorum" dedi.

Polis, THY yönetim binası ve Atatürk Havalimanı'nda güvenlik önlemi aldı. THY yetkilileri ise, grev nedeniyle uçuşlarında herhangi bir aksaklık yaşanmadığını belirtti.

THY: Uçuşlar sorunsuz gerçekleşiyor

Hava - İş Sendikası'nın almış olduğu grev kararına rağmen Türk Hava Yolları (THY) uçuşları etkilenmedi. THY yetkilileri, 82 seferin sorunsuz şekilde gerçekleştiğini belirtti.

Hava - İş Sendikası, 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanması sebebiyle saat 03.00'te grev başlattı. THY Genel Müdürlük binası önünde toplanan yaklaşık 500 kişi, sağanak yağış altında eylem yaptı. Polis, THY binası önünde ve Atatürk Havalimanı'nda yoğun güvenlik önlemi aldı. Dış hatlar geliş katında çevik kuvvet ekipleri hazır tutuldu.

Hava - İş'in grev kararına rağmen THY uçuşları sorunsuz şekilde gerçekleşti. THY yetkilileri, "Türk Hava Yolları uçuşları sorunsuz bir şekilde sürüyor. Şu ana kadar herhangi bir aksama yaşanmadı. Şu ana kadar toplam 82 sefer sorunsuz şekilde gerçekleştirildi" dedi.

THY, tüm çalışanlarının görevlerinin başında olduğunu bildirdi
Türk Hava Yolları (THY), Hava-İş'in başlattığı greve rağmen, tüm çalışanlarının görevlerinin başında olduğunu bildirdi.

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada, çalışanlarının her gün olduğu gibi bugün de tam kadro işbaşında oldukları belirtildi.
Yeşilköy'de bulunan Genel Müdürlük binasında görev yapan tüm çalışanlarının işlerine geldikleri aktarılan açıklamada, saat 03.00'te başlayan uçuş operasyonunda, kokpit ve kabin ekiplerinin daha önce planlanmış uçuşlarını aynen uygulamaları sonucunda zamanında yürütüldüğü bildirildi.

Teknik bakım ekipleri, yer işletme çalışanları, kargo çalışanları, İstanbul ve Anadolu teşkilatının da tam kadro görevlerinin başında bulunduğu vurgulanan açıklamada, "Tüm çalışanlarımız şirketlerine sahip çıktılar, greve itibar etmediler. THY, günlük operasyonunu planlandığı şekilde ve zamanında gerçekleştirilen uçuşlarla sürdürüyor" ifadeleri kullanıldı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY'de grev başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN