Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Esad'ı savunmadım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP olarak hiçbir zaman Esad'ı savunmadıklarını vurgulayarak, "Kim insan haklarını ihlal ediyorsa, özgürlükleri sınırlıyorsa biz onun karşısındayız" dedi.

Giriş Tarihi: 16.5.2013 17:08
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Brüksel dönüşünde havalimanında açıklama yaptı. Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda ile yaşadığı "Başbakan Erdoğan ile Esad arasında fark yoktur" polemiğiyle ilgili sözlerine ilişkin Kılıçdaroğlu, "Hiçbir ayrıntının görülmediği ama sadece bir şeyin görüldüğü bir tablo var. Öncelikle benim Brüksel'de kullandığım "Esad ile Erdoğan arasında fark yoktur. Sadece ton farkı vardır' cümlesini ben bir gün önce grup toplantısında da söylemiştim. Bana "Esad'a destek verdiğiniz söyleniyor. Ne diyorsunuz?' diye bir soru sordular ben de bu cümleyi kullandım. Biz CHP olarak hiçbir zaman Esad'ı savunmadık. Kim insan haklarını ihlal ediyorsa, özgürlükleri sınırlıyorsa biz onun karşısındayız" dedi.

Kılıçdaroğlu, Kendisinin fikrini açıklama özgürlüğünü kısıtlayan Hannes Swoboda'yı bir kez daha eleştirirken, böyle biriyle asla görüşmeyeceğini vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Esad'ı savunmadım"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN