Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müezzinoğlu'ndan Reyhanlı açıklaması

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Reyhanlı'daki bombalı saldırılarda yaralanan 38 kişinin hastanelerde tedavi edildiğini belirterek, "Bunlardan ikisi Ankara'da, biri İstanbul'da, ikisi Adana'da, biri ise Gaziantep'te tedavi ediliyor. Adana'da tedavi edilen bir yaralının hayati tehlikesi devam ediyor" dedi.

Giriş Tarihi: 16.5.2013 14:18 Güncelleme Tarihi: 16.5.2013 14:32
Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Merkezi'nde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen "Balkan Gençlik Forumu"nun açılış törenine katılan Müezzinoğlu, törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Müezzinoğlu, bir gazetecinin Reyhanlı'daki bombalı saldırılarda yaralananların durumunu sorması üzerine, "Şu anda hastanelerde tedavi edilen 38 yaralı var. Bunlardan ikisi Ankara'da, biri İstanbul'da, ikisi Adana'da, biri ise Gaziantep'te tedavi ediliyor. Adana'da tedavi edilen bir yaralının hayati tehlikesi devam ediyor" diye konuştu.

Bazı yaralıların durumunun ciddiyetini koruduğuna vurgu yapan Bakan Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"Ciddiyeti devam edenler var ama büyük oranda sağlık durumları stabil hale gelmiş ve tedavilerine devam ediliyor. Ümit ederim ki, en ciddi vakamızı da yaşatabiliriz. Diğerleri açısından zaten bu anlamda hayati bir tehlike yok."

Bir gazetecinin "Reyhanlı'daki bombalı saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının daha fazla olduğu iddialarının sosyal medyada yer aldığını" söylemesi üzerine Müezzinoğlu, "Bu ülkede kamuyu yıpratmak isteyen ya da kamunun ciddiyetini zedelemek isteyen bir anlayış var. Bu ülkenin en saygın kurumları, milletin önündeki temsilcilerdir. Öyle olması gerekir" dedi.

Müezzinoğlu, bombalı saldırıların yaşandığı gün Mardin'de olduğunu ve gelişmeleri sürekli takip ettiğini dile getirerek, gelen bilgileri kamuoyuyla anında paylaştıklarını ifade etti.

Türkiye'nin şeffaf ve medeni bir ülke olduğunu belirten Bakan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

"Hele hele kendi vatandaşlarımızın gerek ölümüyle, gerekse sağlık durumlarıyla ilgili, vatandaşımızdan bir şey gizleyerek bir kazanım elde etmemiz söz konusu değil. Sağlık Bakanlığı olarak ilk 15 dakikada bizim 18 ambulansımız oradaydı. Bunlar an be an kayıtlarımızda var. 5 saat sonra oradaki ağır bir yaralımız, ambulans uçakla İstanbul Koşuyolu Hastanesi'ne getirildi. Birileri 'daha iyi olsun' diye önerebilir ama burada 'bir ihmal ya da yanlış bilgi var' diyorsa asla iyi niyetli olarak kabul edememem. Hele hele sosyal medya... Birileri, çatıştırarak kendilerine zemin buluyor. Ancak bu milleti çatıştırmaya ve çatıştırarak ayırmaya kimsenin gücü yetmez."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müezzinoğlu'ndan Reyhanlı açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN