Türkiye'nin en iyi haber sitesi

etti

, Sarıyer'deki evinde kendi silahıyla yaşamına son verdi.

Giriş Tarihi: 23.5.2013 11:10 Güncelleme Tarihi: 23.5.2013 14:57
Eski OHAL Bölge Valisi , İstanbul Sarıyer Reşitpaşa Ayhan Sokak'taki çift katlı villasında ölü bulundu. Kozakçıoğlu'nun kendine ait silahı kalbine sıkarak ettiği bildirildi. Emniyet kaynakları, Kozakçı'nın intihar ettiği iddialarını doğruladı.

ODASINI KİLİTLEYİP İNTİHAR ETMİŞ

Eski Olağanüstü Hal Valisi Hayri Kozakçıoğlu ölümü, eşinin kilitli kapıyı polise açtırmasıyla ortaya çıktı. İntiharın tam olarak kaçta gerçekleştiği bilinmiyor. Sabah saatlerinde eşinin bulunduğu odanının kilitli olmasından şüphelenen Sabire Kozakçıoğlu, durumu polise bildirdi. Kapı çilingir vasıtasıyla açıldığında Kozakçıoğlu'nun kalbine kurşun sıkarak intihar ettiği görüldü. Eşi Sabire Kozakçıoğlu, polise silah sesi duymadığı bilgisini verdi.

SOL GÖĞSÜNE YAKIN MESAFEDEN

Olay yeri inceleme ve cinayet büro dedektifleri delil toplama çalışması yaptı. Polis, cesedin yakınında Hayri Kozakçıoğlu'nun ruhsatlı tabancasını buldu. İlk belirlemelere göre, Kozakçıoğlu'nun sol göğsüne, yakın mesafeden ateş edildiği tespit edildi.

KOZAKÇIOĞLU'NUN CENAZESİ, ADLİ TIP KURUMUNA GÖTÜRÜLDÜ

Sarıyer'deki evinde ölü bulunan eski Olağanüstü Hal () Bölge ve İstanbul Valisi Hayri Kozakçıoğlu'nun cenazesi, Adli Tıp Kurumuna götürüldü. Hayri Kozakçıoğlu'nun ölü bulunduğu Sarıyer'deki evinde, olay yeri inceleme ekipleri ve Cumhuriyet savcısının çalışmaları sona erdi. Kozakçıoğlu'nun cenazesi, otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Kozakçıoğlu'nun cenazesi Büyükşehir Belediyesine ait cenaze aracına taşındığı sırada, perde çekilerek basın mensuplarının görüntü alması
engellendi.

Bu arada, basın mensupları olaya ilişkin aileden açıklama talebinde bulundu. Bunun üzerine bir görevli gazetecilerin yanına gelerek, "Acımız çok büyük, yastayız. Olayla ilgili açıklama yapmayacağız" dedi.

HAYRİ KOZAKÇIOĞLU KİMDİR?

1938 yılında Manisa'nın Alaşehir ilçesinde doğan Hayri Kozakçıoğlu, ilk ve ortaokulu Alaşehir'de, lise öğrenimini ise İzmir'de görerek, 1955 yılında İzmir Atatürk Lisesi'nden mezun olmuştur. Yüksek öğrenimini 1955 - 1959 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamlayarak 1959 yılında İçişleri Bakanlığında Kaymakam adayı olarak göreve başlamıştır. Çamlıhemşin, Ardeşen, Delice, Çüngüş, Çınar, Kepsut ve Gökçeada (İmroz) ilçelerinde kaymakamlık yaptıktan sonra 1970 yılında Mülkiye Müfettişliğine ve daha sonra Başmüfettişliğe atanmıştır.

Güvenlik hizmetleri ile ilgili olarak bir süre yurt dışında inceleme ve araştırma yaptıktan sonra, 1978 yılında Erzurum Valiliğine atanmıştır. Daha sonra Vali kadrosu ile 1,5 yıl süre ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevini ifa ederek, 12 Eylül 1980'den sonra Adana Valiliğine atanmıştır. 3 yıl süre ile Adana Valiliği ve 3,5 yıl Sakarya Valiliği görevlerinden sonra 12 Ocak 1987 tarihinde Diyarbakır Valiliği görevine başlamıştır. Bu görevi yürütürken 19 Temmuz 1987'de Olağanüstü Hal Bölge Valiliğine atanmıştır. 19 Ağustos 1991 tarihinde İstanbul Valiliğine atanmıştır. Kozakçıoğlu, 1 Kasım 1995'de görevini Rıdvan Yenişen'e devretmiştir.

Evli ve 3 çocuk babası olan Kozakçıoğlu, 20. dönemde DYP'den İstanbul Milletvekili seçildi. Kozakçıoğlu, 18 Nisan 1999 seçimlerinden sonra 21. dönem İstanbul milletvekilli olarak Meclis'e yeniden girdi.

Eski OHAL valisi Hayri Kozakçıoğlu, 23 Mayıs 2013 sabahı Sarıyer'deki evinde intihar etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayri Kozakçıoğlu intihar etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN