Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ndaki nöbete biber gazı

Giriş Tarihi: 30.5.2013 07:10 Güncelleme Tarihi: 30.5.2013 09:05

'nda üç gündür park alanında yapan gruba müdahale etti.

'nın yıkılarak Alış Veriş Merkezi (AVM) ve kışla yapılacağını ileri sürerek, 3 gündür kamp kuran cilere müdahale etti. Saat 05,00 sıralarında parka gelen polis ekipleri, grubu dağılmaları yönünde uyardı. Kamp çadırları kurarak eylem yapan ve polise direnen gruba çevik kuvvet ekipleri önce biber gazıyla müdahale etti.

Grup daha sonra polise taş atarak kaçışmaya başladı. Polis eylemcilere ait kamp çadırlarını toplayarak ateşe verdi. Gezi parkındaki eylemcileri dağıtan polis ekipleri, güvenlik önlemi alarak iş makinelerinin çalışma başlatmasını sağladı. Gezi Parkı'na gelen iş makineleri çalışmalarını başlatarak işlerine devam etti.

Sırrı Süreyya Önder, Gezi Parkı'ndaki çalışmaları durdurdu

Gezi Parkı'na sabah saat 05.00 sıralarında yapılan polis müdahalesinin ardından, eylemciler tekrar gezi parkına çıktı. İlk müdahalenin ardından süren polisle eylemciler arasındaki gergin bekleyiş, BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in gelmesi ile sona erdi. Çalışmaya başlayan iş makinaları da parktan ayrıldı.

Taksim Gezi Parkı'nda polisin yaptığı müdahalenin ardından göstericiler tekrar parkta toplanmıştı. İş makinalarının girmesi ile makinalara engel olmaya çalışan göstericilerle polis arasında gergin anlar yaşandı. Daha sonra polisin kurduğu barikatın önünde toplanan grup, sloganlar atmaya devam etti. Bir süre sonra ise BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder Gezi Parkı'na geldi. Önder'in gelmesi ile çalışan iş makinaları da durdu. Parkın diğer tarafında dolaşan eylemciler ise tekrar akşam müdahaleye uğradıkları yere çıktı. Burada bir açıklama yapan Önder, yapılan çalışmaların yasal olmadığını ve bir an önce durdurulması gerektiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gezi Parkı'ndaki nöbete biber gazı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN