Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Reyhanlı oyunu karşılık bulmadı'

Giriş Tarihi: 1.6.2013

Erdoğan "Millete hizmet yolunda" konuşmasında "Maalesef, bazı TC vatandaşlarının, ihanet içinde yer aldığı tespit edildi" dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan, bazı kişilerin Reyhanlı saldırısının ve diğer girişimlerin içinde yer aldığını ve bu kişilerin nerelerden emir aldığını çok iyi bildiklerini söyledi. Erdoğan "Millete hizmet yolunda" konuşmasında şunları ifade etti:
Çözüm Süreci, hiçbir aksaklık olmadan, planladığımız takvim doğrultusunda ilerliyor. Küçük çaplı bazı kışkırtmalara rağmen, Akil İnsanlar her yerde heyecanla, umutla karşılandılar. Heyetin 2 aylık çalışma raporunu görüşeceğiz. Yeni yol haritamızı belirleyeceğiz.
Süreç, kendisini çok bariz şekilde hissettirmeye başladı. Allah'a hamdolsun, bölücü terörle ilgili acı haberler almıyoruz. Terör, gündemimizden çıktı ve çıkıyor.

TAHRİK ÇABALARI

Reyhanlı ve Hatay'daki kardeşlerimiz, oynanmak istenen oyunu, kurulmak istenen tuzağı çok net olarak görüyor ve sağduyu içinde hareket ediyorlar. Bazı siyasi partilerin, bazı karanlık örgütlerin tahrik çabaları, meseleyi başka yere çekme girişimleri asla karşılık bulmuyor. Reyhanlı saldırısı aydınlandıkça saldırganların irtibatları da daha net olarak görünür hale geliyor. Türkiye, Çözüm Sürecini kararlılıkla sürdürürken bazı karanlık çevreler, Türkiye'ye başka meseleleri musallat etmeye çalışıyorlar.
Maalesef, bazı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, ihanet içinde, Reyhanlı ve diğer girişimlerin içinde yer aldığı tespit edildi. Suriye'de hak mücadelesi veren hareketleri terörist olarak tanımlayanların, Esad'la, Suriye'deki karanlık şahıslarla, Hatay'daki karanlık çetelerle nasıl işbirliği içinde olduklarını tespit ettik.
Suriye'de oluk oluk kan akarken, bu kanı Türkiye'ye sıçratmak, Türkiye'de kardeş kavgası çıkarmak isteyenlere karşı herkesin hassas olmasını rica ediyorum. Birçok terörist saldırıyı, daha plan aşamasında emniyet ve istihbarat birimlerimiz tespit ediyor ve engelliyoruz.
Suriye meselesinin ortaya çıkışında Türkiye'nin hiçbir dahli olmamıştır. Bilakis Türkiye, Suriye rejimini, Suriye Devlet Başkanını, çok samimi şekilde uyarmıştır. Sınırlarımıza insanlar akın ederken, yanı başımızda bebekler, çocuklar katledilirken, masum Müslüman kadınlara tecavüz edilirken, Türkiye'nin hiçbir şey olmuyor gibi davranması asla mümkün değildir. Cumhuriyetimizin ilk yıllarında, çok sayıda Türk kardeşimiz Suriye'ye sığınmış, orada Suriye halkı tarafından kardeşçe karşılanmış, Suriye içinde birçok şehirde Türk Mahalleleri oluşmuştur. Suriye'de yaşanan insani trajediye, toplu katliamlara, insanlık dışı saldırılara kulak tıkamak, göz yummak mümkün olabilir mi? Biz Suriye'de, çıkarların peşinde de değiliz. Bizim Suriye'ye ilgimiz, tamamen insanidir. Biz, Yezidlerin yanında değil, her zaman, mazlum Hüseyinlerin yanında dururuz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Reyhanlı oyunu karşılık bulmadı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN