Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şiddet gören kadına 150 gün hapis şoku

Eşi kendisini dövdüğü için tutuklanan Ayfer Ç. şikâyeti geri alınca mahkemeyi oyaladığı için ceza aldı. 3 bin lira bulamazsa hapis yatacak

Giriş Tarihi: 1.6.2013
İzmir'in Torbalı ilçesinde, kocası Ahmet Ç.'den sürekli şiddet gördüğünü iddia eden kadın şikâyetini geri alınca, mahkemeyi oyaladığı gerekçesiyle 150 gün hapis cezasına çarptırıldı. Ayfer Ç., eşi hakkındaki şikâyetini çocuklarını gerekçe göstererek geri çekti. Bu ceza, Torbalı 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 3 bin lira para cezasına çevrildi. Cezayı ödeyemeyen Ayfer Ç., "Taahhüdü yerine getirememek" suçundan aldığı 150 gün hapis cezasını yatmak için gün saymaya başladı.

AİLENİN DURUMU İÇLER ACISI

Ayfer Ç., 'Eşim cezaevine girmeden önce beni dövdü. Karakola giderek şikâyette bulundum. Daha sonra bu şikayetimi geri almak istedim. Çünkü eşim tekrar ceza alırsa biz perişan olacaktık. Tüm çabalarıma rağmen şikâyetimi geri alamadan bir anda kendimi hâkimin karşısında buldum. Hâkim bana şikâyetimi geri almak istediğim için 3 bin lira para cezası verdi. Cezayı ödeyemedim. Bu nedenle şimdi 150 gün Denizli Bozkurt Açık Cezaevi'nde kalacağım' diye konuştu. 10 Haziran'da teslim olacağını belirten talihsiz kadın, üç çocuğunu annesine bırakacağını bildirdi. Eşinin işsiz ve cezaevinde olmasından dolayı zor günler geçiren Ayfer Ç., Torbakent'te bulunan bir apartmanın kapıcı dairesinde çocuklarıyla yaşam mücadelesi veriyor. Apartman yönetimi tarafından üç çocuğuyla birlikte sokağa atılmak istendiğini kaydeden Ayfer Ç., iş arıyor.

YALNIZCA 10 GÜNÜ VAR

150 gün boyunca çocuklarından uzak cezaevinde kalacağını ifade eden Ayfer Ç., sözlerini şöyle sürdürdü: "6 aydır çocuklarıma parasızlıktan dolayı çok zor bakıyorum. Evde elektrik ve su yok. Apartman yöneticisi bizi evden atmakla tehdit ediyor. Şimdi ben de cezaevine gidiyorum. Eşim ve ben cezaevinde olacağız. Bu çocuklara kim bakacak? Ne olur bana ve aileme yardımcı olunsun."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şiddet gören kadına 150 gün hapis şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN