Başbakan canlı yayında konuştu

Giriş Tarihi: 2.6.2013 16:56 Güncelleme Tarihi: 2.6.2013 18:31

Başbakan Erdoğan birkaç televizyon kanalının ortak yayınında Türkiye'deki son gelişmeleri değerlendirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Gezi Parkı olaylarıyla ilgili, "Bun bu arada bütün olumsuzluklarına rağmen, mesela bir MHP bu işin içine bulaşmadı. Hatta hatta BDP de bu işin içerisine bulaşmadı. Burada CHP ortada bu şekilde yalnız kaldı" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Gezi Parkı olaylarına ilişkin, "Resmi rakamlara göre, 1 Haziran 2013 tarihinden itibaren, 2 Haziran 2013 saat 11.00'e kadar gerçekleşen olaylarda, 89 polis aracı, 42 özel araç, 4 otobüs, 18 belediye aracı, 4 bize ait bina, 94 iş yeri, 1 konut, 1 polis merkezi, çok sayıda otobüs durağı yakılıp yıkıldı, hasar gördü" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'a büyük bir milli kütüphane düşündüklerini belirterek, "Rami Kışlası, milli kütüphane olacak. Şimdi bunlar buna da kıyamet koparır. Zaten şu anda Rami Kışlası diye birşey kalmamış" dedi.

Başbakan sözlerini şöyle sürdürdü:


"TWITTER DENİLEN BAŞ BELASI"

Her ülkenin kendine ait bir yapısı var. İnsanların da genlerinde olan birtakım yapıları var. Birtakım insanlar bir yere girdikleri zaman oradan çıkmayabilirler ve orayı terörize edebilirler. Burada da atılan adımlarımız var. Bir defa onların yaklaşım tarzına cevap veremeyecek durumda değildik. Ama samimi yaklaştık. Twitter denilen bir bela var. Yalanın daniskası burada. Bu sosyal medya denilen şey aslında şu anda bana göre toplumların baş belasıdır. 'Ağaçlarda sallandıracaklar' 'Yüz tane İslamcı Taksim'e kaleşnikoflarla geliyor' filan... Toplum bu şwekilde terörize edilir. Photoshoplarla cesetler yayınladılar. Onlar Taksim'e 20 bin kişi mi çıkardı ben de 500 bin kişiyi Kazlıçeşme'ye çıkarırım. Böyle bir imkanımız, gücümüz var. Partimin tabanı da 'Biz bunlara karşı sessiz mi kalacağız' diye sürekli bizi aradılar ama biz sakin durduk.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan canlı yayında konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN