Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devamsızlık karnesi

1 Ekim 2012'den 31 Mart 2013'e kadar olan dönemde milletvekillerinin Meclis'e gelme tarihleri belirlendi. Buna göre en devamsız vekil Ahmet Türk çıktı

Giriş Tarihi: 2.6.2013
Milletvekillerinin devamsızlık karnesi ortaya çıktı, Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, en devamsız milletvekili oldu. 1 Ekim 2012'den 31 Mart 2013'e kadar olan döneme ilişkin rakamlar, Türk'ün bu yıl TBMM Genel Kurulu'ndaki 19 birleşime, mazeret bildirerek katılmadığını ortaya koydu. Türk, Ocak, Şubat, Mart 2013 tarihleri arasında Genel Kurul'da bulunmadı. CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, 12 kez mazeret bildirerek Genel Kurul'a katılmadı ve devamsızlıkta ikinci sırada yer aldı. BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ise 11 devamsızlıkla üçüncü sırada. Bu isimleri 10 devamsızlıkla BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel ve 9 devamsızlıkla BDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani takip etti.

YENİÇERİ'DEN REKOR

CHP Aydın Milletvekili Osman Aydın ve CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özpolat 8 kez devamsızlık yaparken, AK Parti Tokat Milletvekili Şükrü Ayalan ve CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz 7, CHP Adana Milletvekili Turgay Develi, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ömer Dinçer 5'er kez devamsızlık yaptı. 10 milletvekili 4 kez devamsızlık yaparken, çok sayıda milletvekili de 3 kez devamsızlık yaptı. Öte yandan MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri soru önergesi reddedilme konusunda bir rekorun sahibi oldu. TBMM Başkanlığı, Yeniçeri'nin belediyelerin taşınmaz satışı ve kiralamasına ilişkin İçişleri Bakanı Güler'e yönelttiği 324 soru önergesini iade etti. İade gerekçesi olarak ise "Bilgi istenecek belli bir konu, bir önerge ile sorulmalı" görüşü ileri sürülerek, "zaman ve emek israfı olacağı" savunulması yapıldı. Yaptığı sayısız basın toplantısı ve hemen her konuda verdiği çok sayıda soru önergesi ile tanınan Yeniçeri, bir defada en çok soru önergesi reddedilen milletvekili unvanını da ele geçirmiş oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devamsızlık karnesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN