Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dış basından polise eleştiri

Giriş Tarihi: 2.6.2013
Taksim'de yaşananlar yabancı basındada geniş yer aldı. BBC News adına olayları izleyen Louise Greenwood "Son yıllardaki en kötü polis şiddeti ve kargaşa manzaralarından bazıları yaşandı" dedi.
New York Times: Türk polisi, cuma günü Taksim Meydanı'nda barışçı bir şekilde protesto yapmaya çalışan kalabalığa su ve gözyaşı bombalarıyla saldırdı.
Financial Times: Cuma günkü çatışmalardan sonraki ilk konuşmasında Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, göstericileri, azınlık oldukları konusunda uyardı.
The Telegraph: Çevrecilerin bir parkı korumaya çalışmasıyla başlayan gösteriler bir anda Erdoğan'ın gittikçe daha sertleşen hükümetine karşı protestolara dönüştü. Guardian: İstanbul'da bir parkı koruma çabasına aşırı güç kullanarak müdahale eden polis, hükümet karşıtı gösterilerin büyüyüp, Türkiye çapında çok sayıda şehre yayılmasına neden oldu.
Frankfurter Allgemeine Zeitung: İstanbul'daki olaylar Stuttgart'ta ana tren garının yıkılmasına ve ağaçların kesilmesine karşı yapılan protestolara benziyor.
Bild: Bazı göstericiler Taksim'i diktatör Mübarek'in devrildiği Mısır'ın Tahrir Meydanı ile kıyaslıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dış basından polise eleştiri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN