Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sivil polis diye öğretmeni hastanelik ettiler!

Ankara'da eylemcilerin arasında kalan bir öğretmen, sivil polis zannedilerek darp edildi. "Kaçmasaydım öldüreceklerdi' diyen öğretmenin burnu kırıldı, vücudunda ezikler oluştu.

Giriş Tarihi: 2.6.2013 16:13 Güncelleme Tarihi: 2.6.2013 18:41
Ankara'da tarih öğretmeni olarak görev yapan Mustafa Özdemir, dün bir arkadaşı ile görüşmek için Kızılay'a gitti. Özdemir, Güvenpark'a geldiğinde ise Taksim Gezi Parkı'nda yaşananları protesto etmek isteyen grup ile karşılaştı. Kalabalığın polise taş attığını gören öğretmen, göstericileri "Hak böyle mi aranır arkadaşlar." diyerek uyardı.

Özdemir, bunun üzerine elleri sopalı eylemcilerin saldırısına uğradığını belirterek, "Beni öldüresiye dövdüler. Kaçmasaydım öldüreceklerdi." dedi. Uzun süre yerde sopa, tekme ve yumruklara maruz kaldığını anlatan öğretmen, kanlar içerisinde kaçarak kurtulduğunu ifade etti.

"İNSAN HAYATI AĞAÇLARDAN DAHA AZ ÖNEMLİ DEĞİL"

Kendisini dövenlerden şikayetçi olduğunu ve yasa önünde hesaplaşmak istediğini söyleyen talihsiz öğretmen, hastaneden bir 'hafta iş göremez raporu' aldı. Türkiye'nin Gezi Parkı meselesinden dolayı karıştığına dikkat çeken Özdemir, çatışma ortamı oluşturulmasını 'üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek' olarak niteledi.

Burnunun kırılmasından herkesi sorumlu tutan öğretmen, "Hepimizin rahatsız olduğu taraflar var. Hepimiz istiyoruz bazı şeyleri protesto edelim. Fakat, her şeyin bir yolu ve yöntemi vardır. Seçim zamanı yaklaşıyor, herkes gerekiyorsa sandıkta tepkisini gösterebilir. Bu iş Taksim meselesi değil. Taksim meselesi ile benim burnumun kırılmasının ne alakası var. İnsan hayatı, Taksim'deki ağaçlardan daha önemli değil." diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sivil polis diye öğretmeni hastanelik ettiler!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN