Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'2 ayyaş lafın gelişi söylenmiş bir söz'

Giriş Tarihi: 3.6.2013
Habertürk TV, Bloomberg TV ve Show TV'de ortak yayınlanan Teke Tek Özel programında Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan şunları söyledi:

(Koç Üniversitesi Rektörünün öğrencilere gönderdiği metin) Şu anda elimde bir metin var. Bu metin, bu üniversitenin rektörü tarafından gönderilmiş bir metin. 'Değerli öğrenciler, şehirdeki olağanüstü durum itibarıyla bu haftasonu verilecek sınavlara katılamayacak bütün öğrenciler, sağlık raporu getirmeksizin, önümüzdeki günlerde açıklanacak başka bir tarihte telafi sınavı alabileceklerdir'. Bu 'Siz, bu eylemlere katılabilirsiniz' demektir. Çünkü aynı şeyi ODTÜ'de, Hacettepe Üniversitesi öğrencilerinde gördük.

Bütün olumsuzluklarına rağmen mesela MHP bu işin içine bulaşmadı, hatta hatta BDP de bu işin içine bulaşmadı. CHP, ortada bu şekilde yalnız kaldı.

Yaklaşımlarımız doğru, samimi ama şu anda tabi 'twitter' denilen bir bela var. Burada abartı, yalanın daniskası burada. Sosyal medya denilen şey şu anda toplumun ve toplumların bana göre baş belasıdır.

Ben şimdi istesem onlar Taksim Meydanı'na mı çıkardı? Oraya 20 bin, 25 bin kişi; ben 200 bin kişiyi, 250 bin kişiyi, 500 bin kişiyi Kazlıçeşme'ye çıkarırım. Partimin tabanı da 'Biz bunlara karşı sessiz mi kalacağız?' diye, aradılar. Biz hepsine sukunet telkin ettik. Çünkü Türkiye bir kalkınma modunda.

(Alkol yasası ile ilgili 2 ayyaş sözü) Bu, toplumda bizim laf ola diye söylenen, iki kişinin hazırladığı diye söylenen bir şeydir. İki kişinin imzası yoktur ki o şeyin altında. Kim bilir kaç kişinin imzası var. Büyük ihtimalle orada Gazi'nin imzası da yoktur. Gazi, belki o zaman Meclis Başkanı da değil, kaldırıldığı zaman.

(Bazı kişilerin Taksim'de bira şişelerinden TC yazmasıyla ilgili) TC bu bira şişelerinden mi kuruldu?

Ben insanımı seviyorum, alkolik olmasını istemiyorum. Biz muhafazakar demokrat bir partiyiz. Bizim bu açıklamalarımızda rahatsız olanlar varsa, bu rahatsız olanlara karşı ben özür beyanında bulunurum.

Benim oy tabanım içinde zaten alkol alanlar var. Bizim burada kalkıp da adeta şer, düşman topluluk meydana getirme derdimiz olamaz. Ben 76 milyonun başbakanı olarak hizmet veriyorum. 10 yıldır kimsenin hayat tarzına karışmadık, bundan sonra da karışmayız.

Bir metro içinde ahlak kuralları var. Bunu aşarak birilerini tahrik etmek suretiyle böyle bir şey yapılırsa bu anons bana göre doğaldır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'2 ayyaş lafın gelişi söylenmiş bir söz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN