Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, mesai öncesi vatandaşları uyardı

, mesainin başlayacağı bugün çalışanlar ile öğrencilerin, işyerlerine ve okullara güvenli bir şekilde gidebilmeleri için yasadışı olarak devam eden gösterilere itibar etmemeleri istedi.

Giriş Tarihi: 3.6.2013 07:04 Güncelleme Tarihi: 3.6.2013 07:07
Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İstanbul İli 'nda yayalaştırma ve çevre düzenlemesi kapsamında yapılmakta olan faaliyetleri engellemek amacıyla başlatılan ve son birkaç gündür hukuki çerçevenin dışına çıkılarak sürdürülmek istenen yasadışı gösterilere karşı, saldırı boyutuna gelinmedikçe ve zor kullanmayı gerektiren şartlar oluşmadıkça, güvenlik güçlerimizce müdahale edilmemektedir.

Ancak sosyal medya üzerinden verilen yanlış bilgi ve mesajlarla vatandaşlarımız ve özellikle de gençlerimiz kanunsuz eylemler yapmaya yönlendirilerek gerçekleştirilen bu eylemler toplantı ve gösteri yürüyüşü özgürlüğünü aşan boyutlara ulaşmış olup, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğine ve kamu mallarına büyük zararlar vermektedir.

Mesainin başlayacağı bugün, çalışanlarımızın ve öğrencilerimizin işyerlerine ve okullarına rahat ve güvenli bir şekilde ulaşabilmelerini teminen yolların trafiğe açık tutulabilmesi için, bazı gruplar tarafından yasadışı olarak sürdürülmek istenen bu gösterilere vatandaşlarımızın özellikle de gençlerimizin itibar etmemesi hususunda bütün vatandaşlarımızın sağduyulu ve duyarlı olmaya davet ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İçişleri Bakanlığı, mesai öncesi vatandaşları uyardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN